18. 04. 2019 19:00 | OPATOVCE NAD NITROU/TV Markíza

Filipa (†26) našla brutálne zavraždeného v rieke jeho sestra. Vrah uniká už päť rokov

O ruku mal priviazaný asi 20 kilogramový kameň.

Polícia na mieste činu.
Polícia na mieste činu. Foto: TVNOVINY.sk

Jeho život sa skončil predčasne. Filip mal iba 26 rokov, keď ho jeho sestra našla ležať v rieke. Pitva preukázala, že bol zavraždený. Vrah ale už viac ako päť rokov polícii uniká. "To bol nesmierne pozitívny, dobre naladený, vždy vtipný, usmievavý, pracovitý mladý chalan," povedala vtedy kamarátka Filipa.

Telo našla sestra. Ležalo v rieke a o ruku mal priviazaný asi 20 kilogramový kameň. Útočník bol mimoriadne agresívny. "Filip bol zavraždený veľmi brutálnym spôsobom. Mal niekoľko opakovaných sečných rán v oblasti brady a krku a taktiež v oblasti temena hlavy. Okrem toho mal hlbokú sečnú ranu v oblasti brucha a bedra," potvrdila policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Na mieste nálezu nebohého Filipa dnes brutálnu vraždu nič nepripomína. A rovnako ani po páchateľovi nie je ani stopy.

Pýtali sme sa teda bývalého kriminalistu aké má polícia po viac ako piatich rokoch šance. "Sú dve veľké pravdy. Prvá je, že čas pracuje v prospech páchateľa, pretože miznú stopy a niektoré veci sa už nedajú kriminalistovi zistiť a niektoré úkony zopakovať. Ale druhou pravdou je, že mnohé sa práve plynutím času vyrieši, to znamená, že niekto prehovorí, niekto si na niečo spomenie a vyplávajú nové okolnosti na povrch," uviedol  bývalý kriminalista Matej Snopko.

Psychiatričky sme sa pýtali na možný profil páchateľa. Podľa nej verzií, prečo vraždil,  môže byť niekoľko.

Viac uvidíte v reportáži Petra Zimana

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce