20. 04. 2019 14:11 | KOMÁRNO/TV Markíza

Naše špeciálne komando dostanu novú výbavu. Akú konkrétne, musia tajiť kvôli zločincom

Veliteľ útvaru osobitného určenia prezradil, že obnova súvisí aj s tým, že sa o rok budeme uchádzať o velenie všetkým špeciálnym jednotkám v rámci EÚ.

Lynx komando.
Lynx komando. Foto: TV Markíza

Naše špeciálne komando dostane novú výbavu. Potrebujú techniku aj nepriestrelné vesty. Pomoc im nedávno prisľúbil premiér Peter Pellegrini i ministerka Denisa Saková. Chcú, aby bol elitný útvar na svetovej úrovni. Už čoskoro budeme mať šancu veliť všetkým špeciálnym jednotkám v Európskej únii.

Vidíme ich chytať nebezpečných zločincov, potápať sa ale aj pri eskortách podozrivých či obvinených. Toto je len časť úloh, ktoré plnia špeciálne vycvičení muži a ženy z Lynx commanda..

Výbava, ktorú potrebujú pre svoju prácu, by sa mala čoskoro obnoviť ale aj rozšíriť. Plánujú nakúpiť špeciálne vozidlá aj nepriestrelné vesty, štíty či zbrane. Niektorým totiž skončí životnosť. Veliteľ Štefan Hamran tvrdí, že chcú aj to, čo doteraz nemali - musia ísť s dobou.

Čo všetko chcú, ale veliteľ prezradiť nemôže. Spadá to pod stupeň utajenia. Aby to potenciálni páchatelia nemohli využiť. Čosi ale predsa prezradil.

"Sú to najmä špeciálne vozidlá, špeciálne hydraulické plošiny s patričnou balistickou ochranou, sú tam samozrejme komunikačné prostriedky. Základ úspešnej akcie je komunikácia," hovorí Štefan Hamran, veliteľ Lynx commanda.

Ministerke vnútra už predložili zoznam.

Veliteľ útvaru osobitného určenia prezradil, že obnova súvisí aj s tým, že sa o rok budeme uchádzať o velenie všetkým špeciálnym jednotkám v rámci EÚ. Toto združenie sa volá Atlas.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce