23. 04. 2019 11:46 | HNÚŠŤA/mm

Opitý a bez vodičáku viezol dve deti. Po šialenej jazde skončil na streche

Obvinili ho z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Auto skončilo v priekope
Auto skončilo v priekope Foto: KRPZ BB

Na Veľkonočný pondelok opitý a bez vodičáku narazil do dvoch áut, napokon skončil v priekope na streche. Navyše viezol dvoch chlapcov. Incident sa odohral v Hnúšti (okres Rimavská Sobota).

„Tridsaťdvaročný muž šoféroval Škoda Felícia, pričom sa plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil do zaparkovaného auta, ktoré poškodil. Následne s vozidlom pokračoval v jazde a narazil bočnou časťou do jazdiaceho auta Suzuki Baleno. V jazde opäť pokračoval ďalej a v časti Kudlovo zišiel mimo cestu, kde narazil do priekopy a prevrátil sa na strechu," opísala nehodu krajská policajná hovorkyňa z Banskej Bystrice Petra Kováčiková.

Nepochopiteľné je, že v aute viezol dve maloleté deti. Chlapcov vo veku 10 a 13 rokov museli so zraneniami previesť do nemocnice.

„Vodič bol po nehode vyzvaný k dychovej skúške na zistenie alkoholu, pričom bola u neho nameraná hodnota, ktorá v prepočte predstavovala približne 1,12 promile alkoholu. Pri následných úkonoch bolo zistené, že ide o muža, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia," doplnila Kováčiková.

Auto skončilo v priekope
Auto skončilo v priekope Foto: KRPZ BB
 

Vodiča tak zobrali do cely policajného zaistenia a obvinili ho z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce