23. 04. 2019 15:29 | BRATISLAVA/mm

Kiska by nemusel lákať len jednotlivcov, ale aj strany: S jedným hnutím už vraj rokuje o zlúčení

Takáto integrácia by ale nemala slúžiť na obídenie zberu 15-tisíc podpisov. Pointa sa skôr skrýva v ľahšom budovaní regionálnych štruktúr.

Prezident Andrej Kiska
Prezident Andrej Kiska Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Prezident Andrej Kiska po prezidentských voľbách oficiálne priznal, že po skončení svojho mandátu založí vlastnú stranu. Odvtedy sa špekuluje, kto by mohol byť jej súčasťou. Nemusí však ísť len o jednotlivcov, ale aj o integráciu politických subjektov.

Medzi prvými menami, ktoré sa objavili v súvislosti s novou stranou boli poslanec Gábor Grendel a europoslankyňa Jana Žitňanská, ktorí zakladali stranu NOVA. Podľa informácií Denníka N práve toto hnutie by sa mohlo stať súčasťou projektu Andreja Kisku.

„Hnutie Nova dlhodobo diskutuje o tom, akým spôsobom sa zúčastniť na budúcich parlamentných voľbách, no to je nateraz všetko, čo k tomu môžem povedať," reagoval na otázky denníka Gábor Grendel.

Takáto integrácia by ale nemala slúžiť na obídenie zberu 15-tisíc podpisov. Pointa sa skôr skrýva v ľahšom budovaní regionálnych štruktúr, keďže hnutie, ktoré zakladal Daniel Lipšic, má stovky členov po celom Slovensku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce