23. 04. 2019 16:31 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočner mal prístup k policajným informáciám o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka, tvrdí Lipšic

Advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic hovorí, že obvinení vedel, na čom pracuje polícia.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Podnikateľ Marian Kočner údajne vedel, na čom pracuje polícia a kam smeruje vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka. Pomerne dlho mal vraj prístup k policajným informáciám o vyšetrovaní. V relácii NA ROVINU pre aktuality.sk to povedal advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic.

Ľudia z prostredia oligarchov, s ktorými po vražde Jána Kuciaka intenzívne komunikoval, mali práve Kočnerovi dodávať policajné informácie. Lipšic spomenul bödörovcov. Tí mali mať svojich ľudí priamo vo vedení polície a NAKA.

Za ľudí Norberta Bödöra boli považovaní policajný prezident Tibor Gašpar, šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer a riaditeľ NAKA Peter Hraško. Všetci traja policajní funkcionári museli rezignovať po sérii masových verejných protestov.

Vyšetrovanie podľa Lipšica preukázalo aj to, že podnikateľská skupina bödörovcov sa mala podieľať na zabezpečovaní a financovaní sledovania novinárov, advokátov, prokurátorov a politikov v rokoch 2017 a 2018. Pri sledovaní sa mali používať aj informácie z policajných databáz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce