24. 04. 2019 14:28 | TRNAVA/TV Markíza

Mŕtve mačky niekto rozvešal po stromoch. Medzi ľuďmi sa povráva, že ich kántri poľovník

Zvieratá našla okoloidúca Lucia, ktorá medzi mŕtvymi mačkami našla aj tú svoju.

Mačka na strome.
Mačka na strome. Foto: Polícia SR

Hoci zviera nie je vec, ale živí cítiaci tvor, v dedine na západnom Slovensku to zdá sa neplatí pre každého. Odporný čin sa stal v Jaslovských Bohuniciach. Niekto tam brutálnym spôsobom zabíja mačky. Niekoľko kusov najprv skántril a potom ich rozvešal po stromoch. Prípad rieši už polícia.

Mŕtve mačky prehodené medzi konármi stromov. Príšerný pohľad sa naskytol Lucii, keď bola na prechádzke so psom. Pri prvej si myslela, že nešťastne skočila, no keď išla ďalej zbadala ďalšie. Dokopy ich bolo päť. "Tri boli zavesené na strome a dve boli zastrelené. Mačky už boli v podstate ako keby i mumifikované, vysušené," uviedla svedkyňa Lucia Lackovičová.

 

Luciu pohľad na mŕtve mačky zabolel o to viac, že medzi nimi našla aj svoju. Starala sa o ňu päť rokov. Ležala rozstrieľaná na zemi pár metrov od stromov. "Rozplakala som sa, hoci mám dvadsať rokov, ale bolo mi to strašne ľúto," povedala Lucia. 

"Katastrofa, čisté barbartsvo. Každý súdny človek to musí odsúdiť to ani normálneho zdravého človeka nenapadne. To musel urobiť nejaký chorý človek to si neviem predstaviť," reagoval veterinár Miroslav Bernát.

"Polícia prijala trestné oznámenie. Vzápätí poverený príslušník zadokumentoval nálezy a na miesto bol privolaný aj veterinárny lekár ktorý zaistil dve mačky na pitvu," uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Medzi ľuďmi sa povráva, že mačky kántri poľovník. Starostka to počula tiež. Preto sa skontaktuje s poľovníckym združením a bude žiadať vysvetlenie. Či sú to špekulácie, alebo sa táto informácia zakladá na pravde ukáže ďalšie vyšetrovanie. Polícia už začala trestné stíhanie z prečinu týrania zvierat.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce