24. 04. 2019 15:26 | BRATISLAVA/TV Markíza

Prekvapivá pošta pre Kuciakovcov a Kušnírovú: Obvinený ich žiada o odpustenie

Z basy im poslal list plný ľútosti.

Zlatica Kušnírová.
Zlatica Kušnírová. Foto: TV Markíza

Prekvapivá pošta v schránkach rodín Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej! Podľa informácií televízie Markíza dostali od jedného z obvinených z vraždy ich detí list plný ľútosti. Žiada v ňom o odpustenie a ospravedlňuje sa za to, čo spravil.

List prišiel obom rodinám zavraždených snúbencov v rovnaký deň. Autorom je Zoltán Andruskó. Písal ho vraj vlastnoručne a poslal spoza mreží. Obsah má byť rovnaký. Najprv sme sa spojili s Jozefom Kuciakom. Povedal, že keby im aj niečo také prišlo, zverejňovať to nebude. Spočiatku bola pri tejto otázke opatrná aj Zlatica Kušnírová. Obe rodiny sa podľa nej tak dohodli, že písomnosť ukazovať nikomu nebudú.

Okrem žiadosti o odpustenie v ňom vraj píše, že ak by sa dal vrátiť čas, že to určite neurobí. Listy obom rodinám poslal Zoltán Andruskó sedem mesiacov po tom, čo ho zadržali a obvinili.

 

Faktom je, že s vyšetrovacím tímom spolupracuje prakticky od začiatku. Hovorí o tom, ako mu mala Alena Zsuzsová zadať objednávku na vraždu novinára, koľko za to údajne zaplatila a koho na vykonanie tohto zločinu najal. Vidieť jeho tvár je nemožné. Policajti ho mesiace chránia kuklou a nepriestrelnou vestou.

Na súde, pri výmere výšky trestu, môže priznanie, spolupráca a ľútosť obvinenému pomôcť. Považuje sa to za poľahčujúce okolnosti. Môže byť ale ľútosť takýchto ľudí naozaj úprimná? Pýtali sme sa na to bývalej elitnej prokurátorky, ktorá dostávala pred súd tých najťažších zločincov.

Absolútne a jednoznačne sa to ale podľa nej nedá objektívne posúdiť.

Dlhoročná bývalá prokurátorka ale priznáva, že jedna vec je spolupráca a ľútosť obvineného, ktorý pomáha objasňovať tie najťažšie zločiny a druhá akési zadosťučinenie spravodlivosti a pocity poškodených pri výmere trestu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce