24. 04. 2019 21:45 , článok bol aktualizovaný 25. 04. 2019 11:08 | MICHALOVCE/jh

Polícia zachránila unesenú a zviazanú ženu v poslednej chvíli

Mimoriadnu úlohu v celej akcii zohrali policajné psy.

Policajná páska.
Policajná páska. Foto: TASR

Polícia SR na svojom facebookovom profile zverejnila mimoriadnu správu. Dnes ráno dostali okolo šiestej hodiny oznámenie o dopravnej nehode pri obci Senné (okres Michalovce).

Policajti však v aute nikoho nenašli, ihneď začali pátrať po vodičke, ktorá ho mala šoférovať. Hrozilo, že v šoku odišla preč.

Policajti po nej pátrali so služobnými psami, v prvých momentoch bezvýsledne. Nakoniec zistili, že pri družstve v Suchom je podozrivé auto. V ňom sa mala nachádzať hľadaná žena. Zadržiaval ju zatiaľ neznámy muž. Ten bol údajne ozbrojený.

Služobný pes Bart podozrivého vytiahol z auta. Druhý pes ho istil. Muža sa podarilo zadržať bez zranení. Momentálne prebiehajú prvotné úkony, viac informácií polícia neposkytla.

Vďaka rýchlemu zásahu policajtov sa žene nič nestalo. V poslednej chvíli jej zachránili život. Na akcii sa podieľali policajti odboru služobnej kynológie z Michaloviec, poriadkoví policajti z Michaloviec a Strážskeho a michalovskí kriminalisti.


Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Ako informovala vo štvrtok (25. 4.) košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová policajti na prípade naďalej intenzívne pracujú a vykonávajú nevyhnutné vyšetrovacie úkony na rôznych miestach. "Vzhľadom na závažnosť prípadu zverejnenie akýchkoľvek ďalších informácií môže zmariť alebo sťažiť ďalší priebeh vyšetrovania," dodala.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce