25. 04. 2019 12:02 , článok bol aktualizovaný 26. 04. 2019 09:47 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Požiar ubytovne v bratislavskom Ružinove má už druhú obeť

Popoludní začala horieť aj skládka odpadu na Zohore, zasahuje tam až 90 hasičov.

Hasiči hasia požiar ubytovne na Mlynských luhoch v bratislavskom Ružinove.
Hasiči hasia požiar ubytovne na Mlynských luhoch v bratislavskom Ružinove. Foto: TASR
Požiar v bratislavskom Ružinove.
Požiar v bratislavskom Ružinove.
Hasiči hasia požiar ubytovne na Mlynských luhoch v bratislavskom Ružinove.

Pri požiari ubytovne na Mlynských Luhoch v Ružinove zomreli dve osoby. Ako prvé našli telo ženy bez známok života hasiči v jednej z izieb. Druhú osobu, muźa, našli podvečer.

Viac ako 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov pokračovalo v likvidácii požiaru a rozoberaní konštrukcie stavby zhorenej ubytovne. Prácu skončili vo štvrtok ( 25. 4.) pred 23.00 h. Požiar vypukol v jednej z izieb.

Požiar v bratislavskom Ružinove.
Požiar v bratislavskom Ružinove. Foto: čitateľ TVNOVINY.sk
 

Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ z horiaceho objektu evakuovali asi 70 ľudí, z nich ôsmi majú zranenia rôzneho charakteru.

 

Popoludní začala horieť aj skládka odpadu na Zohore

Čierny dym vidieť už z diaľnice D2 smerom na Malacky.

Viac ako 120 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi hasičskej techniky sa naďalej snaží dostať pod kontrolu požiar v katastri obce Zohor (okres Malacky). Požiar vypukol v priemyselnom areáli, kde zachvátil dve výrobné haly a ich okolie. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Z dôvodu požiaru veľkého rozsahu je požiarisko rozdelené na tri zásahové úseky. Na miesto smeruje v rámci medzikrajskej výpomoci aj kombinovaný hasiaci automobil na kombinované hasenie penou, práškom a vodou z Nitry," uviedla Križanová.

Na mieste podľa nej zasahujú profesionáli z desiatich hasičských staníc, dobrovoľní hasiči zo 16 dobrovoľných hasičských zborov obcí a jedna cisterna zo závodného hasičského útvaru Slovnaft.

"Požiar vznikol pri hale, v ktorej je umiestnená linka na triedenie ostatného odpadu približne po 13.00 h," uviedla mediálna zástupkyňa spoločnosti FCC Slovensko Ľubica Turčanová.

Rozsah škody a jej výška sa podľa nej bude dokumentovať po ukončení zásahu, príčiny požiaru sú predmetom vyšetrovania. "Pri požiari nebol nikto zranený. Vzniknutá situácia bola nahlásená príslušným úradom životného prostredia, občanom obce Zohor bolo odporučené pozatváranie okien skôr z preventívnych dôvodov," doplnila Turčanová.

Podľa našich informácií museli ošetriť šiestich hasičov, ktorí sa nadýchali splodím. Sú však v poriadku. Jeden z nich sa dokonca vrátil pomôcť kolegom s hasením.

Požiar skládky na Zohore.
Požiar skládky na Zohore. Foto: TVNOVINY.sk
 VIAC Z Domáce