01. 05. 2019 19:22 | BRATISLAVA, TRENČIANSKE TEPLICE/TV Markíza

Mečiar dodnes neverí, že Remiáša niekto zniesol zo sveta úmyselne

Muž, ktorý vyšetroval vraždu Remiáša, o jeho násilnej smrti nepochybuje.

Vladimír Mečiar na zábere z roku 2018.
Vladimír Mečiar na zábere z roku 2018. Foto: TV Markíza

Od vraždy Roberta Remiáša uplynulo 23 rokov. Vtedajší premiér Vladimír Mečiar dodnes neverí, že ho niekto zniesol zo sveta úmyselne. Podľa neho mal obrovskú cenu, keby bol živý. A čo hovorí bývalý politik na svedectvo mafiána, že práve jeho vláda si smrť mladého muža objednala?

S Vladimírom Mečiarom sme sa stretli v Trenčianskych Tepliciach, keď bol ako svedok na výsluchu k pripravovanej vražde Sylvie Volzovej.

Bývalý premiér uviedol, že v súvislosti s prípadom Remiáša nikdy nebol vypočúvaný. Podozrenie z vraždy podľa neho nie je to isté, ako skutok. Mečiar tvrdí, že stopy po vražde neexistujú a verejnosť nie je pripravená prijať, že smrť Remiáša bola nešťastná udalosť.

Muž, ktorý vyšetroval vraždu Remiáša naopak tvrdí, že on a ani experti o násilnej smrti ani raz nezapochybovali. O cudzom zavinení mali dôkazy.

Mečiar naďalej dôrazne odmieta, že by jeho vláda mala so smrťou Remiáša niečo spoločné. Slová na doživotie odsúdeného Mikuláša Černáka, že práve jeho vláda bola tá, ktorá si objednala vraždu u mafie, označil za "volovinu".

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej:

 


VIAC Z Domáce