02. 05. 2019 09:51 , článok bol aktualizovaný 02. 05. 2019 19:04 | NITRA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Legende nitrianskeho futbalu operovali koleno: Lekári sa pomýlili a rezali to zdravé!

Teraz ho bolia obe nohy.

František Rapan (75) patril v 70. rokoch k najlepším nitrianskym futbalistom.
František Rapan (75) patril v 70. rokoch k najlepším nitrianskym futbalistom. Foto: TV Markíza

Na operačke v Nitre si pomýlili koleno. Pacientovi operovali to zdravé. Teraz má problém s oboma. Dôchodca, ktorému operovali nesprávne koleno, je bývalý nitriansky prvoligový futbalista.

František Rapan (75) patril v 70. rokoch k najlepším nitrianskym futbalistom. Je dôchodca a už dlhší čas mal ťažkosti s pravým kolenom.

„S kolenom, ktoré malo byť operované, sme boli veľakrát u lekárov. S tým druhým nič nebolo, bola to jeho opora. Na tej nohe všetko bez problémov zvládal," opísala stav manžela pred operáciou jeho manželka Eva.

Keď sa bývalý futbalista po operácii zobudil, zistil, že mu operovali zdravé koleno.

„Zrazu vidím, že hadička mi trčí z ľavého kolena, keď som im oznámil, že mi operovali zdravé koleno, nikto na to nereagoval," hovorí pán Rapan.

Až neskôr sa mu lekári ospravedlnili. Teraz musí chodiť na rehabilitácie s operovaným kolenom, pričom to choré ho stále bolí.

František tvrdí, že ledva prejde sto metrov. Koleno, s ktorým nemal nikdy problémy, je na tom teraz rovnako, ako to choré.

Nemocnica vzniknutú situáciu ľutuje a uvedomuje si svoju zodpovednosť.

„Okamžite sme prijali opatrenia, aby sa rovnaká situácia nezopakovala, zriadili sme komisiu na prešetrenie prípadu. Na základe informácii namietame, že sa pacientovi operovalo zdravé koleno, vzhľadom k tomu, že vo veci prebiehajú uvedené šetrenia, k prípadu sa ďalej nebudeme vyjadrovať," napísala v stanovisku nemocnica.

Pán František medzitým podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ťažkej ujmy na zdraví z nedbanlivosti a žiada bolestné.

Bývalý futbalista podal sťažnosť aj na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a znovu ho čaká operácia kolena, toho, ktoré ju naozaj potrebuje.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce