02. 05. 2019 11:18 , článok bol aktualizovaný 02. 05. 2019 19:02 | BANSKÁ BYSTRICA/TASR, TV Markíza

Igor Šajgal sa na súde takmer rozplakal. Prečítajte si, čím chcel obmäkčiť sudcu

Rozhodnutie súdu v Banskej Bystrici je právoplatné.

Igora Šajgala privádzajú do súdnej siene.
Igora Šajgala privádzajú do súdnej siene. Foto: TV Markíza

Odvolanie mu nepomohlo. Horehronský podnikateľ Igor Šajgal, ktorý sa ukrýval pred políciou, ide do väzenia. Podľa súdu si pred rokmi objednal lúpež u svojho obchodného partnera Jána Kubašiaka. Tá sa ale zmenila na brutálnu vraždu.

Zlomený muž vyzerajúci na svoj vek. Tak vo štvrtok doviedli Igora Šajgala pred senát krajského súdu. Ničím nepripomínal mladíka, za akého sa zamaskoval, keď sa ukrýval pred políciou. Ešte v decembri minulého roka bol naňho vydaný európsky zatykač.

Igor Šajgal sa pred senátom krajského súdu takmer rozplakal. Hovoril o svojom zlom zdravotnom stave a vysokom veku. Krajských sudcov ale neobmäkčil a potvrdili mu osemročný trest.

Šajgalov obhajca uviedol, že v mene klienta podá dovolanie, podľa neho totiž neboli rešpektované záväzné závery Najvyššieho súdu.

Prípad sa ťahá už roky, ocitol sa aj na najvyššom súde. Konanie bolo najskôr zrušene okresným sudom, potom bolo zrušené v dovolacom konaní najvyšším sudom, momentálne tak prebieha už tretie pojednávanie.

Brezniansky podnikateľ Igor Šajgal je odsúdený za to, že si pred trinástimi rokmi objednať lúpež v dome svojho bývalého kamaráta Jána Kubašiaka. Počas prepadu ho ale jeden z lúpežníkov pred očami rodiny zavraždil. Tri roky unikal Šajgal pred policajtmi aj súdmi. Falošné doklady nemal, no ľudia ho poznali len pod vymysleným menom Hazucha. Tak sa prihlásil aj na polícii v rimavskosobotskom okrese, kde tvrdil, že doklady stratil a žiadal nové. S imidžom výrazne mladšieho muža ho vtedy predviedli na súd.

Horehronská dráma ale akoby nemala konca, pred rokom vdova po zavraždenom podnikateľovi zostala v šoku. Kriminalisti z NAKA ju predvolali na výsluch, niekto si mal objednať jej vraždu. Podľa nej to mal vykonať človek, ktorý sa stretával s Igorom Šajgalom aj s jeho synom. Malo to údajne vyzerať ako nehoda. Na pojednávanie vo štvrtok pre chorobu neprišla.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce