03. 05. 2019 09:02 | BRATISLAVA/TASR

V kauze lustrácií Jána Kuciaka a ďalších novinárov zatiaľ nikoho neobvinili

Bývalý šéf odboru podpory riadenia Vorobjov vypovedal, že na lustrovanie Kuciaka mal dať v roku 2017 pokyn Gašpar.

Ján Kuciak.
Ján Kuciak. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vyšetrovanie lustrácie Jána Kuciaka a ďalších novinárov pokračuje. Obvinenia zatiaľ nepadli. Prípadom sa naďalej zaoberá inšpekcia Ministerstva vnútra (MV) SR. "Príslušníci Úradu inšpekčnej služby MV SR vo veci vykonávajú potrebné procesné úkony. Obvinená nebola doposiaľ žiadna osoba," povedali z tlačového odboru rezortu vnútra.

V kauze lustrácie Jána Kuciaka a ďalších novinárov začal vyšetrovateľ odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite inšpekcie MV trestné stíhanie pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa a prečin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vypovedal začiatkom marca v Národnej kriminálnej agentúre. Predmetom výsluchu mali byť tvrdenia šéfa finančnej spravodajskej jednotky a bývalého riaditeľa odboru podpory riadenia Pavla Vorobjova, že na lustrovanie Kuciaka mal dať v roku 2017 pokyn Gašpar. Ten vo svojej výpovedi označil Vorobjovove tvrdenia za nepravdivé. Podľa Gašpara lustrácia súvisela s kauzou Rybanič.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce