12. 05. 2019 12:10 | BRATISLAVA/TASR

Danko: Ak koaliční partneri rokujú s ĽSNS, vyvodím dôsledky

Kotleba uviedol, že sa nepripravuje na povolebnú spoluprácu so Smerom-SD.

Predseda NR SR Andrej Danko.
Predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) sa bude svojich koaličných partnerov pýtať na rokovanie s ĽSNS a následne vyvodí dôsledky. Avizoval to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. 

Predseda ĽSNS Marian Kotleba tvrdí, že strana rokovala so Smerom-SD o zastropovaní veku odchodu do dôchodku, so SaS o odvolávaní šéfa diplomacie Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) a s OĽaNO o obmedzení potratov.

"Neviem, s kým rokujete, ale dnes verejne hovorím, že ak rokujete s mojimi koaličnými partnermi, budem sa ich na to pýtať a ja vyvodím z toho zodpovednosť v rámci koalície. Ja si vyprosím, aby ste vy s niekým z koalície rokovali. Pretože ja chcem robiť politiku bez takýchto klamstiev," vyhlásil Danko. 

Kotleba uviedol, že sa nepripravuje na povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, ale zastropovanie dôchodkového veku bolo aj v ich programe, preto ho chceli podporiť. "Rokujeme s každou stranou, s ktorou máme prieniky," dodal.

OĽaNO a SaS odmietajú rokovania s ĽSNS

Opozičná strana SaS dôrazne odmieta akékoľvek rokovania s ĽSNS v súvislosti s odvolávaním ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD). "ĽSNS je strana, s ktorou SaS na rozdiel od Smeru-SD nespolupracuje a vylúčila ju aj z akejkoľvek povolebnej spolupráce," uviedol hovorca strany Róbert Buček.

Opozičné hnutie OĽaNO odmieta, že na úrovni poslaneckého klubu alebo hnutia rokovalo s ĽSNS. Uviedol to hovorca hnutia Matúš Bystriansky v reakcii na tvrdenie predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu, že jeho strana s OĽaNO rokovala o obmedzení potratov.

"Žiadne rokovanie so stranou Mariana Kotlebu sa neuskutočnili, ani na úrovni poslaneckého klubu, ani na úrovni hnutia. Žiadame Mariana Kotlebu, aby sa čo najskôr ospravedlnil za svoje nepravdivé vyjadrenie a aby podobnými klamstvami už nezavádzal verejnosť," vyzvalo hnutie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce