14. 05. 2019 13:32 , článok bol aktualizovaný 14. 05. 2019 16:22 | BRATISLAVA/TV Markíza

Jeden z Lučanského viceprezidentov končí vo funkcii! Tvrdí, že sa rozhodol sám

Správa o odchode prichádza krátko po tom, čo sa uchádzal o post riaditeľa Úradu inšpekčnej služby.

Milan Lučanský.
Milan Lučanský. Foto: FOTO TASR - Jakub Kotian

Martin Krčmárik pracuje v zbore 25 rokov. Na Národnej kriminálnej agentúre bol od jej vzniku. Najskôr pôsobil ako riaditeľ Spravodajskej jednotke finančnej polície, neskôr šéfoval Národnej jednotke finančnej polície. Od roku 2014 bol zástupcom riaditeľa NAKA. Tri roky je viceprezidentom policajného zboru. Riadil niekoľko odborov.

Martin Krčmárik sa nedávno uchádzal o funkciu šéfa Úradu inšpekčnej služby MV SR. Tento post ale nakoniec obhájil Adrián Szabó.

Krčmárik pre TV Markíza potvrdil, že odchádza z vlastnej iniciatívy. Svojim kolegom poslal správu s tým, že končí služobný pomer. A lúčil sa s nimi aj na chodbách policajného prezídia.

Krčmárikovi údajne ponúkali rôzne pozície. Medzi nimi aj na Úrade kriminálnej polície, ktorý sídli tiež na policajnom prezídiu.

"Dňa 17.4.2019 som oznámil nadriadenému svoje ukončenie vo funkcii viceprezidenta PZ ku dňu 30.4.2019. Z objektívnych dôvodov sa to presunulo na 15.5.2019. Zvažoval som aj moje ďalsie pôsobenie na Úrade krIminálnej polície. Nakoniec som sa však rozhodol ukončiť služobný pomer v PZ," povedal pre TV Makríza Martin Krčmárik.


Martin Krčmárik
Martin Krčmárik Foto: MV SR
 VIAC Z Domáce