15. 05. 2019 14:19 | ČERVENÝ KLÁŠTOR/TASR

V Dunajci zahynul pltník (†56), podľa všetkého spadol z plte do vody

Horských záchranárov žiadal o pomoc náhodný svedok.

Miesto pri Dunajci, kde sa utopil pltník.
Miesto pri Dunajci, kde sa utopil pltník. Foto: TV Markíza

V Dunajci v stredu zahynul pltník, podľa všetkého spadol z plte do vody. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali o tom, že o pomoc ich požiadal náhodný svedok, ktorý muža videl spadnúť do vody predpoludním v oblasti prístaviska Majer. 

"Následne sa vybral popri brehu za ním. Horskí záchranári okamžite vyrazili do danej lokality, kde smerovali aj ďalšie záchranné zložky. Svedkovi sa podarilo muža vytiahnuť na breh a okamžite začal s jeho oživovaním," priblížila HZS na svojej stránke.

V rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii pokračovali aj záchranári HZS, posádka rýchlej lekárskej a rýchlej zdravotnej pomoci a hasiči. Ani napriek rýchlemu zásahu a maximálnemu úsiliu všetkých zúčastnených sa však 56-ročného poľského pltníka nepodarilo zachrániť. Bližšie okolnosti nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová spresnila, že jeden z dvojice poľských pltníkov vypadol z plte za doposiaľ presne nezistených okolností. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. "Polícia okolnosti tejto tragickej udalosti intenzívne preveruje," uzavrela hovorkyňa.

Na mieste nešťastia nakrúcal Marek Vnenčák.

 


VIAC Z Domáce