15. 05. 2019 19:13 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nenávistné odkazy skryté za rúškom anonymity. Má s nimi skúsenosť aj mama zavraždenej Martiny

Čo ale núti človeka vziať papier, vyliať naň zlosť, vyhľadať adresu, nalepiť známku a napokon nenávistný list aj poslať?

Zlaticka Kušnírová
Zlaticka Kušnírová Foto: TV Markíza

Nenávistné komentáre na sociálnych sieťach skryté za rúškom anonymity. Každodenná realita elektronického sveta. No žiaľ aj v tom skutočnom svete sa nájdu takí, ktorí neváhajú nevraživé myšlienky adresovať aj ľuďom, ktorí si to nezaslúžia.

Prípad Jána a Martiny poznáme všetci. Málokto ale vie, že spomedzi množstva listov, ktoré prišli na adresu pani Kušnírovej, je časť negatívnych.

„To už som presne vedela, že ktorý je aký. Lebo tí dobrí mali odosielateľa, pekná obálka. A tí zlí bez odosielateľa, polepené trikrát s páskou, hrubá obálka," hovorí
Zlatica Kušnírová.

Čo ale núti človeka vziať papier, vyliať naň zlosť, vyhľadať adresu, nalepiť známku a napokon nenávistný list aj poslať? Psychológ tvrdí, že odosielatelia si iba liečia svoje vlastné frustrácie."

„Napriek tomu, že ten druhý má nešťastie, tak tá druhá strana sa na tom, nepovedal by som zabávala, ale má pocit, že ešte mu musím pridať," hovorí

Nenávistní pisatelia matke obete vraždy dokonca vyčítali, že chodila na námestia.

Viac v reportáži Mariána Lechana

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce