16. 05. 2019 10:58 , článok bol aktualizovaný 16. 05. 2019 17:00 | PREŠOV/tvnoviny.sk

Na diaľnici mu začali na kabínu búchať migranti. Infarktovú situácia zažil kamionista pri Prešove

Na miesto hneď prišla polícia a dvoch migrantov zadržala.

Kamionista zalarmoval políciu.
Kamionista zalarmoval políciu. Foto: TV Markíza
Kamión, ktorému migranti prerezali plachtu.
Kamión, ktorému migranti prerezali plachtu.
Kamión, ktorému migranti prerezali plachtu.

Na diaľnici mu počas jazdy na kabínu búchali migranti. Infarktovú situácia zažil ruský kamionista pri Prešove. O tom, že vezie čiernych pasažierov nemal ani potuchy.

Diaľnicou z Košíc do Prešova sa rútil asi 90 kilometrovou rýchlosťou, keď mu v tom niekto začal zrazu zhora búchať po kabíne.  Kamionista sa pozrel do bočného zrkadla a zbadal na kabíne dvoch ľudí.

Šokovaný ruský vodič okamžite začal brzdiť. Hneď mu bolo jasné že na kabíne vezie migrantov. „Videl som že sú inej národnosti, kývali, kričali, tak som zastavil a oni sa hneď dali na útek,“ povedal reportérovi Martinovi Jedinákovi.

Vodič privolal policajtov, ktorým sa zakrátko podarilo dvoch mužov dolapiť. Predviedli ich na neďaleké obvodné oddelenie do Drienova. Policajti pre istotu náves skontrolovali no nikoho ďalšieho v ňom nenašli. Kamionista viezol kukuricu na výrobu popkornu zo Srbska do Ruska.

Migranti sa zrejme museli do návesu dostať počas pauzy niekde na odpočívadle, tak že z vrchu  rozrezali plachtu. „Nikdy som sa s niečím takým nestretol, prvýkrát sa mi to stalo. Stále sa z toho neviem spamätať ,“ konštatoval vodič.

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii prípad preveruje ako podozrenie z trestného činu prevádzačstva. Pre migrantov je to zrejme čoraz populárnejší druh prepravy.

 

Podobný incident sa stal v Prešove asi pred dvomi týždňami. Vtedy z kamióna vyskočili traja ľudia pravdepodobne iránskej alebo afgánskej národnosti. Všetkých následne zadržala polícia. Video sa začalo ihneď šíriť na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/PolíciaSR

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce