17. 05. 2019 16:45 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Polícia v prípade zabitého chlapca v Žiline preveruje aj iné verzie, než je falošný odpočtár

Telo mladíka previezli na pitvu.

Policajti pred bytovkou, kde sa stala tragédia.
Policajti pred bytovkou, kde sa stala tragédia. Foto: Polícia SR

Zo zabitia chlapca na žilinskom sídlisku Vlčince je zatiaľ veľká záhada. Včera v uliciach Žiliny policajti niekoho hľadali, dokonca aj susedia o ňom rozprávali. Pátranie po elektrikárovi, ktorý mal na mladých študentov zaútočiť, polícia nevyhlásila.

Štvrtkové (16. 5.) prvotné informácie hovorili o tom, že neznámi odpočtár energie sa mal dostať do bytovky a na šiestom poschodí mal zaútočiť na mladé dievča a chlapca. Polícia ale žiadne pátranie nevyhlásila. Nezverejnila ani identikit, ktorý by naznačoval, že niekoho hľadajú. Podľa žilinského krajského hovorcu Rada Moravčíka pracuje polícia s viacerými vyšetrovacími verziami.

Záchranári našli na mieste 16-ročné doráňané dievča a chlapca v bezvedomí. Chlapec utrpel mnohopočetné bodné rany. Záchranárom sa ho, žiaľ, nepodarilo, aj napriek úsiliu zachrániť. Dievča malo rezné rany v oblasti horných končatín. Bolo však mimo ohrozenia života. „Za účelom zistenia príčiny smrti 16-ročného chlapca bola nariadená pitva," zdôraznil Moravčík.

Mladú študentku previezli do žilinskej nemocnice, kde je momentálne hospitalizovaná. Nemocnica vzhľadom na citlivosť situácie nebude poskytovať ďalšie informácie.

Podľa našich zistení malo dievča hlboké rezné rany na oboch rukách.

Obaja mladí navštevovali osemročné gymnázium. Škola po tragédií vyvesila čiernu zástavu. Na škole si mladíka spolužiaci aj učitelia pripomenuli pietnym miestom.

Polícia sa k okolnostiam, ktoré súvisia s tragédiou, bližšie nevyjadruje.

Nakrúcala Zuzana Gadušová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce