17. 05. 2019 17:03 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Nečakaná dohra po nehode. Za všetko môže sanitár, ktorý našiel striekačku

Juraj bol spolujazdec pri čelnej zrážke, hrozia mu roky za mrežami.

Nehoda pri Prievidzi.
Nehoda pri Prievidzi. Foto: TV Markíza

Takto si to asi nepredstavoval. Juraj (35) sa viezol v aute, ktoré spôsobilo dopravnú nehodu. On, ale aj jeho vodič, sa ťažko zranili. To ale nie je všetko. Spolujazdcovi Jurajovi teraz hrozí až desať rokov za mrežami.

Nehoda sa stala začiatkom marca pri Prievidzi. Bola to čelná zrážka. Príčinou nehody bol zrejme mikrospánok vodiča spomínaného auta, najhoršie zranenia mal práve on a jeho spolujazdec Juraj. No ten má po nehode problém navyše.

„Vo vrecku zraneného muža bola nájdená inzulínová striekačka, plastová striekačka s obsahom kryštalickej látky, vrecko s náušnicami, neznáma hnedá látka a papierová skladačka," povedal nám trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Podozrivé látky poslali policajti na expertízu. Po viac ako dvoch mesiacoch majú výsledky. Z vypracovaného znaleckého posudku vyplynulo, že obvinený u seba neoprávnene prechovával pervitín a marihuanu.

Juraj si zrejme myslel, že keď drogy u neho nenašli policajti hneď po nehode, tak mu to prejde. Sanitár v nemocnici bol ale pozorný a upozornil lekára, že zranený muž má niečo pri sebe.

Dve podozrivé striekačky sa našli aj pár metrov od havarovaných áut. Ležali za zvodidlami spolu s fajkou pri zakrvavenej topánke.

Juraja už obvinili a za mrežami môže stráviť najbližších desať rokov.

Nakrúcal reportér Peter Ziman.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce