22. 05. 2019 10:49 , článok bol aktualizovaný 22. 05. 2019 17:01 | PREŠOV/tvnoviny.sk

Prešovský autobus prešiel na červenú a skončil medzi závorami. Ľudia v panike vybiehali von

Obrovským štastím bolo, že osobný vlak práve vychádzal z mesta a tesne pred priecestím zastavil na zastávke.

Autobusár prešiel závorami na červenú.
Autobusár prešiel závorami na červenú. Foto: Facebook/Dopravný servis PO a okolie

Chvíle hrôzy zažili cestujúci autobusu mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Vodič vošiel na železničné priecestie na červenú a zostal trčať medzi závorami. Vlak sa blížil a ľudia v panike vybiehali von.

Autobus stojí v koľajisku, cestujúci vyskakujú von a dvíhajú spadnutú závoru. Vlak sa blíži, rušňovodič trúbi, no autobus sa nedokáže ani pohnúť. Takýto hrôzostrašný pohľad sa naskytol vodičom pred týmto železničným priecestím. Svetelná i zvuková signalizácia boli spustené, autá na jednej strane priecestia už stáli no šofér oprotiidúceho autobusu si zrejme povedal že to ešte riskne.

Obrovským štastím bolo, že osobný vlak práve vychádzal z mesta a tesne pred priecestím zastavil na zastávke. Asi 20 cestujúcich medzitým z autobusu vystúpilo a až potom sa šoférovi podarilo pohnúť sa z koľajníc. Zrážke by sa určite nevyhol ak by vlak prichádzal z druhej strany alebo by v tom čase išiel  rýchlik či nákladný vlak  ktorý na zastávke nestojí.

Aj keď sa nikomu nič nestalo na riskantnú jazdu vodiča autobusu cestujúci okamžite upozornili dopravný podnik i policajtov. Zastaviť sa im ho podarilo až na konečnej zastávke.

"Stiahli sme ho z linky, nahradili sme ho iným vodičom," povedal riaditeľ dopravného podniku Peter Janus.

Vodičovi alkohol v krvi nezistili. Chybu si priznal a policajti mu za to podľa našich informácii na mieste uložili 100-eurovú blokovú pokutu.

Vodič (40) v stredu už do práce nenastúpil.  Končí sa mu práve pracovný pomer na dobu určitú a zamestnávateľ sa po tomto incidente rozhodol že mu zmluvu  ďalej nepredlži.  Blikajúce červené svetlo pred priecestím vraj nezbadal.

Viac zisťoval Martin Jedinák, ktorý pripravil reportáž do Televíznych novín

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce