22. 05. 2019 18:58 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Za mreže poslal vraha mafiána, teraz má opletačky so zákonom. Známy sudca nafúkal

Michalovi Valentovi v Bratislave namerali policajti pri kontrole alkohol v dychu. Sudca ale tvrdí, že nepil.

Sudca Krasjkého súdu v bratislave Michal Valent.
Sudca Krasjkého súdu v bratislave Michal Valent. Foto: TV Markíza

Sudcu Michala Valenta kontrolovali policajti ešte pred pár týždňami pri nemocnici na Kramároch. Okolo tretej poobede išiel práve od mamy domov. Pre Televíziu Markíza potvrdil, že prístroj ukázal pozitívne hodnoty. 

"Môžem potvrdiť, že dňa 20.apríla 2019 ma zastavila hliadka policajného zboru, ktorá ma vyzvala na podrobenie sa dychovej skúške, ktorú som dobrovoľne vykonal a boli namerané pozitívne hodnoty," povedal pre TV Markíza sudca Michal Valent. Tvrdí, že alkohol nepil ani v ten deň, a ani deň predtým.

 

Policajti prípad vyšetrujú

"Na príslušnom útvare v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III bolo dňa 01.05.2019 vo Vami uvedenom prípade začaté trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," potvrdila pre TV Markíza hovorkyňa KR PZ v Bratislave Lucia Mihalíková.

Koľko alkoholu Valentovi v dychu namerali, nekomentuje on a ani policajti sa k tomu vyjadrovať nechceli. "V súčasnosti nie som obvinený a k veci sa v priebehu konania vyjadrovať nebudem. Treba počkať na výsledky vyšetrovania, ďakujem veľmi pekne za váš záujem," povedal sudca.

Vec policajti postúpili Generálnej prokuratúre. A tam rozhodli, že pre objektívnosť bude prípad bratislavského sudcu dozorovať prokurátor z Trenčína.

Nadriadení sudcu o všetkom vedia

"Menovaný sudca informoval vedenie súdu, že došlo ku kontrole hliadkou polície a výsledok merania na alkohol bol pozitívny. Ku dnešnému dňu nie je daný žiadny zákonný podklad na vyvodzovanie opatrení zo strany vedenia súdu voči menovanému sudcovi," potvrdil pre TV Markíza hovorca Krasjkého súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Sudcu Michala Valenta považujú jeho kolegovia za čestného muža a profesionála. V justícii pracuje 12 rokov. Ako sudca pôsobí šesť, bol predsedom trestnoprávneho grémia.

Za mreže poslal napríklad Sergeja Miňajlenka, objednávateľa vraždy bratislavského bossa Petra Čongrádyho. Z mediálne známych káuz - bol v senáte, ktorý potvrdil 5-ročný trest pre daňového podvodníka Ladislava Bašternáka a podpísal sa aj pod prepadnutie jeho miliónového majetku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce