23. 05. 2019 09:44 , článok bol aktualizovaný 23. 05. 2019 17:06 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Proces desaťročia: Černák a Kaštan opísali, ako si u nich mal Rusko objednať vraždu

Proces bude za prísnych bezpečnostných opatrení pokračovať v piatok.

Spoluobžalovaný v kauze je aj Mikuláš Černák.
Spoluobžalovaný v kauze je aj Mikuláš Černák. Foto: TASR
Miloš Kaštan.
Róbert Lališ.
Miloš Kaštan.

Priznali sa. Bývalý boss Mikuláš Černák aj jeho niekdajší kumpán Miloš Kaštan pred senátom vyhlásili, že prevzali od Pavla Ruska objednávku na vraždu Sylvie Volzovej. Obaja opísali, ako za nimi bývalý riaditeľ televízie prišiel a čo im mal povedať. Proces sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia.  

Proces desaťročia v bratislavskej väznici. V pojednávacej miestnosti sa stretli traja kedysi silní muži podsvetia spolu s Pavlom Ruskom. Práve on si podľa obžaloby u Mikuláša Černáka objednal likvidáciu vtedajšej spoločníčky. Motívom mali byť jej podiely v televízii. Všetko sa to malo stať ešte na jeseň 1997.

Ako prvý sa pred senát postavil Mikuláš Černák. Ohlásil, že vypovedať bude aj napriek tomu, že sa necíti dobre. Vyhlásil, že je vinný a podrobne vypovedal. Spomenul si ako ich kontaktoval najskôr Ján Kováčik s tým, že sa s nimi Pavol Rusko chce stretnúť, potom opísal aj samotné stretnutie v banskej Bystrici.

 

Neskôr malo byť ďalšie stretnutie, už v bratislavskom hoteli, kde mal Rusko už aj pred sýkorovcami objednávku na vraždu zopakovať. Miloš Kaštan mal od neho prebrať zálohu 500-tisíc. Celková čiastka za prepisy podielov a likvidáciu Volzovej mala byť 20 milionov slovenských korún.

Právny zástupca Sylvie Volzovej pred senátom povedal, že jeho klientka má obavy o svoj život. Poslali im vraj aj list. Vypovedať chce, ale v Nemecku, lebo sa sem bojí prísť. Opísal aj pokusy o zasahovanie do vyšetrovania.

V piatok bude proces za múrmi väznice pokračovať. Vypovedať budú Robert Lališ alias Kýbel a Pavol Rusko.

Pavol Rusko.
Pavol Rusko. Foto: TASR
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce