27. 05. 2019 07:34 | BRATISLAVA/jh

Užili sme si slnečný víkend, no opäť príde dážď a ochladenie

Najnižšie teploty budú vo štvrtok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Zo Škandinávie zasahuje cez Nemecko, Poľsko, Čechy a Rakúsko nad centrálne Stredomorie rozsiahla brázda nízkeho tlaku vzduchu. Po jej prednej strane k nám prúdi od juhu teplý morský vzduch.

Predpoveď na pondelok

V pondelok bude na Slovensku oblačno až zamračené, vo východnej polovici spočiatku zmenšená oblačnosť. Ojedinele, postupne od juhu, očakávame miestami prehánky alebo dážď, výnimočne búrky. Najvyššia denná teplota 20 až 25 st., len ojedinele aj chladnejšie.

Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo 12 st. Fúkať bude prevažne južný vietor do 6 m/s (20 km/h). Predpokladané množstvo zrážok do 7 mm, pri búrkach aj okolo 10 mm.

Utorok

V utorok bude oblačno až zamračené, prechodne, najmä na východe, aj polooblačno. Na viacerých miestach očakávame prehánky alebo dážď, miestami aj búrky, ktoré budú ojedinele aj intenzívne a s krúpami.

Najnižšia nočná teplota 16 až 11 st. Najvyššia denná teplota 20 až 25, v Žilinskom kraji miestami okolo 18 stupňov. Bude juhovýchodný až južný vietor 3 až 8 m/s, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Streda

Cez Poľsko, Slovensko a Maďarsko bude smerom na východ pomaly postupovať zvlnený studený front spojený s rozsiahlou oblasťou nízkeho tlaku vzduchu.

V stredu bude preto oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky.

Najnižšia nočná teplota 15 až 10 st. Najvyššia denná teplota 18 až 23, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši 12 až 17 stupňov.

Štvrtok

V brázde nízkeho tlaku sa bude nad karpatskou oblasťou vlniť studený front. Bude oblačno až zamračené a na väčšine územia dážď alebo prehánky. Chladno a miestami veterno.

Najnižšia nočná teplota 12 až 6 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18, v Žilinskom kraji okolo 11 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce