29. 05. 2019 17:23 | BRATISLAVA/TV Markíza

P. Pellegrini hovorí o potrebe zásadnej reformy Smeru-SD, pripúšťa aj svoj odchod

Funkcionári Smeru chcú situáciu v strane riešiť mimo kamier v najvyššom vedení.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Členovia smeru z východného Slovenska sa obuli do svojho vedenia. Vyzývajú Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, aby odstúpili z funkcií. Žiadajú mimoriadny snem a na ňom kandidatúru Petra Pellegriniho za predsedu. Funkcionári Smeru chcú situáciu v strane riešiť mimo kamier v najvyššom vedení.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pripúšťa v súvislosti so situáciou v Smere-SD svoj odchod. Ak by zo strany odišiel, do inej by nevstúpil. Hovoril to novinárom. "Urobím všetko pre to, aby Smer-SD vyhral parlamentné voľby a aby mohol byť súčasťou vládnej koalície. Ale preto bude musieť prejsť zásadnou reformou. Ak sa to podarí, tak sa budeme vídavať ešte často. Ak sa to nepodarí, tak sa my osobne, ja s vami, stretávať nebudem," povedal novinárom Pellegrini.

Na otázku, či by po odchode išiel do strany, ktorú pripravuje exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker, povedal, že sa do žiadnej inej strany nechystá. "Sľúbil som, že nepôjdem do žiadnej inej strany," podotkol.

Pripomenul, že bez členov žiadna strana nemôže fungovať. Otázky o ďalšom postupe je podľa neho potrebné smerovať na predsedu Smeru-SD Roberta Fica.

Viac v reportáži Gabriely Kajtárovej

 


VIAC Z Domáce