30. 05. 2019 08:45 , článok bol aktualizovaný 30. 05. 2019 13:06 | BRATISLAVA/TASR

Dunaj výrazne stúpol. Pre Bratislavu platí výstraha 1. stupňa pred povodňou

Trvalý dážď postupne ustáva, s prehánkami a búrkami treba naďalej počítať

Lode v nákladnom prístave a zvýšená hladina rieky Dunaj v Bratislave.
Lode v nákladnom prístave a zvýšená hladina rieky Dunaj v Bratislave. Foto: TASR
Auto prechádza cez mláku na Kazanskej ulici počas dažďa v Bratislave.
Ilustračná snímka
Lode v nákladnom prístave a zvýšená hladina rieky Dunaj v Bratislave.

Prvý stupeň hydrologickej výstrahy pred povodňou z trvalého dažďa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre okres Bratislava. SHMÚ o tom informuje na svojej webovej stránke.

"Vzhľadom na spadnuté zrážky v nemeckom a rakúskom povodí Dunaja očakávame na Dunaji v Bratislave a na dolnom úseku Moravy prekročenie úrovne 1. stupňa povodňovej aktivity," uvádzajú meteorológovia.

Hladina Dunaja dosiahla vo štvrtok o 08.15 h na vodomernej stanici Bratislava úroveň 655 centimetrov. Výstraha má platnosť do štvrtkovej 15.00 h, pre okres Gelnica a Bardejov do 19.00 h

SHMÚ vydal hydrologickú výstrahu 1. stupňa s platnosťou do piatka 31. mája 12.00 h pre okres Michalovce.

Podľa aktuálnych informácií Trvalé zrážky od juhovýchodu Slovenska postupne ustávajú, pričom tento vývoj by mal pokračovať aj popoludní, informuje SHMÚ na sociálnej sieti.

Najviac podľa jeho informácií napršalo na východe a juhu Slovenska, za uplynulých 24 hodín (do 11.00 h) ojedinele až okolo 40 milimetrov. Naopak, najmenej na severozápade, kam sa zrážkové pásmo dostalo len nedávno.

"Trvalé zrážky, aké sme zaznamenali dnes, už v najbližších dňoch neočakávame," dodávajú meteorológovia s tým, že sa naďalej budú vyskytovať prehánky a búrky, no aj tých bude do konca týždňa menej. Budúci týždeň však s nimi treba počítať na viacerých miestach.

Ak máte fotografie alebo videá, pošlite ich na adresu somreporter@markiza.sk. Uverejníme ich.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce