31. 05. 2019 19:21 | NITRA/TV Markíza

Policajti, údajne zapletení do drogového biznisu, sa postavili pred sudcu

Medzi zatknutými sú bývalý policajt Úradu proti organizovanej kriminalite či vyšetrovateľ z Národnej protizločineckej jednotky.

Jeden z obvinených.
Jeden z obvinených. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Policajti, ktorí mali lietať v drogovom biznise a vynášať informácie, sa v piatok postavili pred sudcu. Ozbrojené komando zadržalo vo štvrtok aj ďalších mužov z takzvaného mafiánskeho trojuholníka. Polícia viac prezradiť nechce. Všetko, čo u mužov zaistili, teraz smeruje na expertízu.

Päticu mužov, medzi nimi bývalého policajta Úradu proti organizovanej kriminalite, aktívneho policajta z kriminálneho úradu Finančnej správy a tiež vyšetrovateľa z Národnej protizločineckej jednotky, ktorý mal drogovému podsvetiu vynášať informácie o tom, kde a kedy budú zasahovať kukláči, predviedli do budovy súdu. Po štyroch hodinách sudca rozhodol, že muži až do konca vyšetrovania zostanú vo väzbe.

Zločinecká skupina, s ktorou mala pätica mužov spolupracovať vraj najmenej od roku 2007, kšeftovala s drogami najmä v Seredi, Galante, Trnave, v Nitre a širšom okolí.

Práve na území takzvaného mafiánskeho trojuholníka - medzi Šaľou, Galantou a Sereďou - kde sa podľa tamojších ľudí darí autičkárom a dílerom, vo štvrtok prekazili biznis ďalšiemu drogovému gangu.

Do kšeftov s drogami by mali byť zapletení aj dvaja bratia z Trnovca nad Váhom. Jeden z nich podľa miestnych pracoval istý čas ako taxikár.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce