03. 06. 2019 10:17 , článok bol aktualizovaný 03. 06. 2019 19:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Takto zatýkali jedného z mladíkov (18), ktorí napadli manželský pár v MHD

Hrozí im až šesť rokov za mrežami.

Jeden z mužov, ktorý v MHD napadol dôchodcov.
Jeden z mužov, ktorý v MHD napadol dôchodcov. Foto: reprofoto/tvnoviny.sk

O brutálnom útoku v bratislavskej MHD hovorilo celé Slovensko. Manželskému páru, ktorý sa postavil nespratným mladíkom, polámali kosti štyria výrastkovia. Dvadsať ľudí v autobuse sa na všetko iba prizeralo.  

Polícia už z útoku obvinila dvoch ľudí, konkrétne 18-ročného Ondreja Á. a 18-ročného Stanislava G. z Bratislavy. Informuje polícia na sociálnej sieti. "Osemnásťročný Ondrej A. čelí v tejto súvislosti obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva, za ktorý v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov," tvrdí polícia. 

Jeho rovesník Stanislav G. čelí obvineniu zo zločinu vydierania a prečinu nebezpečného vyhrážania za ktorý v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov. Obaja obvinení sú v súčasnej dobe stíhaní väzobne.

Oboch obvinených poslal sudca do väzby.

Televíziu Markíza kontaktovali príbuzní útočníka z autobusu. Tí tvrdia, že incidentu predchádzala potýčka. Ženu vraj mladík udrel omylom, a na polícii sa chcel údajne prihlásiť sám.

Pozrite si reportáž Reného Medzihradského:

 

Dvojica mladíkov mala spolu s ďalšími dvomi mladistvými nastúpiť do autobusu idúceho zo zastávky SAV v smere na zastávku Damborského. Počas jazdy autobusom sa táto skupinka správala hlučne, fajčila, robila neporiadok a rozhadzovala rôzne predmety. Jeden z cestujúcich, 52-ročný muž, ktorý bol zasiahnutý jedným z hodených predmetov, skupinku slušne napomenul.

"Skupinka štyroch mladíkov pristúpila k tomuto mužovi a následne ho mal obvinený Ondrej fyzicky napadnúť viacerými údermi päsťami do tváre. Úderom päsťami do tváre sa nevyhla ani vedľa sediaca 50-ročná manželka muža. Po fyzickom útoku druhý obvinený – Stanislav, začal manželom vulgárne nadávať a vyhrážať sa im fyzickou likvidáciou. Bezprostredne po napadnutí skupinka mladíkov z autobusu vystúpila a odišla," dodala polícia.

Stalo sa to takmer pred dvomi týždňami (22. mája) v autobuse číslo 83. Incident sa mal odohrať medzi 23.00 a 23.30. V rámci vyšetrovania sa prihlásili zatiaľ dvaja svedkovia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce