03. 06. 2019 12:11 | BRATISLAVA/TASR

Juraj Šeliga odchádza z iniciatívy Za slušné Slovensko, bol jej zakladateľom aj hovorcom

Aktivisti sa opäť chystajú cestovať po Slovensku, tentoraz s cieľom mobilizovať ľudí pred parlamentnými voľbami.

Juraj Šeliga.
Juraj Šeliga. Foto: TASR

Juraj Šeliga už nebude vystupovať ako hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko a rozhodol sa, že z nej odstupuje. Novou hovorkyňou bude Eva Lavríková, ďalšími hovorcami ostávajú Karolína Farská a Ján Gálik. Informovala o tom Lavríková. Iniciatíva mala cez víkend celoslovenské stretnutie, na ktorom aktivisti prebrali ďalšie kroky svojej činnosti.

Aktivisti sa opäť chystajú cestovať po Slovensku, tentoraz s cieľom mobilizovať občanov pred budúcoročnými parlamentnými voľbami. Začať chcú v lete. "Stretneme sa so všetkými organizátormi v mestách a krajoch, budeme organizovať diskusie o tom, ako sa občiansky angažovať. Pripravujeme aj ďalšie aktivity, o ktorých budeme postupne informovať," informovala iniciatíva vo svojom stanovisku.

Iniciatíva naďalej trvá na svojich dvoch požiadavkách, ktorými sú vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a "nová dôveryhodná vláda bez podozrení na napojenie na organizovaný zločin." Iniciatíva deklaruje, že bude pozorne sledovať vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny. "V prípade snáh o zasahovanie či zametania káuz pod koberec spoločne opäť vyjdeme na námestia," vyhlásili aktivisti.

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie chce iniciatíva podľa vlastných slov spoločne s ďalšími občianskymi iniciatívami dôstojne osláviť toto výročie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce