03. 06. 2019 14:12 | BRATISLAVA/mm

Juraj Šeliga z iniciatívy Za slušné Slovensko zrejme smeruje do politiky: V ktorej strane skončí?

Svoje ďalšie kroky by chcel prezradiť do pár dní.

Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska prijal zástupcov z iniciatívy Za slušné Slovensko (marec 2018)
Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska prijal zástupcov z iniciatívy Za slušné Slovensko (marec 2018) Foto: TASR/Dano Veselský

Juraj Šeliga odchádza z iniciatívy Za slušné Slovensko, teraz pripúšťa vstup do politiky. Konkrétnosti však nespresnil, blízko by ale mohol mať práve k Andrejovi Kiskovi. Už pred pár týždňami priznal, že sa spolu o novovznikajúcej strane rozprávali.

„Ako hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko som skončil preto, že sme vždy mali medzi sebou vnútornú dohodu, ktorá hovorila o tom, že ak ktokoľvek začne aktívne premýšľať o väčšom politickom angažovaní sa, tak sa z iniciatívy stiahne," uviedol pre TVNOVINY,sk Juraj Šeliga.

To, kde budú smerovať jeho kroky, už nechcel prezradiť. „Dajte mi pár dní na to, aby som povedal, ako chcem ďalej pokračovať v zápase, ktorý som s priateľmi zo Za slušné Slovensko v marci 2018 začal," vysvetlil Šeliga.

Na otázka či môže potvrdiť alebo vyvrátiť vstup do Kiskovej strany už nekomentoval. Pred pár týždňami sa ale vyjadril, že sa s prezidentom stretol.

„Stretli sme sa tento týždeň a porozprávali sme sa. Povedal mi, že niečo plánuje a ja som mu povedal, že kým som v iniciatíve Za slušné Slovensko, tak nemôžeme ani o tom ďalej hovoriť, pretože by to bolo nefér. Povedal, že si váži úprimnosť, bol to taký rozhovor, že sme si nedali ani žiadny deadline," povedal pre Hospodárske noviny Šeliga začiatkom apríla.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce