04. 06. 2019 10:57 , článok bol aktualizovaný 04. 06. 2019 16:47 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Rodičky v bratislavskej nemocnici zostali v šoku: Bez teplej vody budú niekoľko dní

Zo situácie je zaskočený aj samotný personál.

Nemocnica v Petržalke.
Nemocnica v Petržalke. Foto: TV Markíza

Mamičky v najväčšej pôrodnici na Slovensku zostali v šoku. Bez teplej vody budú musieť vydržať niekoľko dní. V nemocnici totiž prasklo potrubie. Odstávka sa dotkla aj detskej kliniky.

V časti petržalskej nemocnice odstavili teplú vodu. Mamičkám na oddeleniach tečie z kohútikov ľadová. Z Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici sa nám ozvali priamo pacienti.

 „Nám to oznámili včera, že nám nepôjde teplá voda. Nemala ísť od dneska ale vypli ju vlastne včera," hovorila Mamička z oddelenia.

Bez teplej vody ostal celý blok „A“. V studenej vode sa tak osprchujú , okrem gynekológie,  aj pacienti na ďalších štyroch oddeleniach.

Za všetko môže porucha výmenníkovej stanice. Podľa našich informácií – po havárii vyvierala horúca voda priamo pri centrálnom príjme.

„Dnes sme v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, konkrétne v gynekologicko – pôrodníckej časti museli pristúpiť k odstaveniu teplej vody a to z dôvodu prasknutia potrubia. Samozrejme robíme všetky potrebné kroky, aby sme túto situáciu vyriešili čo najskôr. Našim pacientkam a mamičkám ležiacim v tejto časti sa ospravedlňujeme a prosíme ich o strpenie,“ povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská.

Bez teplej vody ostala časť nemocnice skôr sa predpokladalo. Jej vedenie vraj , odhliadnuc od havárie, pripravovalo rekonštrukciu vodovodných potrubí. 

No mamičky, ani ostatní pacienti nemajú na výber. Nemocnica iným spôsobom teplú vodu zabezpečiť nevie. Haváriu chce odstrániť do konca týždňa.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Martin Chlebovec

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce