05. 06. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kočner mal komunikovať aj s viceprezidentom finančnej správy. Ten teraz rezignoval

Dušan Pátek kedysi šéfoval daňovému úradu v Bratislave, ktorý v roku 2012 vyplatil ďalšiemu kontroverznému podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi dvojmilónovú vratku DPH.

Bývalý viceprezident Finančnej správy SR Dušan Pátek
Bývalý viceprezident Finančnej správy SR Dušan Pátek Foto: TV Markíza

Odstavil Marian Kočner spoza mreží ďalšieho človeka? Na finančnej správe končí jej viceprezident Dušan Pátek. Jeho meno sa objavilo v zozname vplyvných ľudí, s ktorými mal Kočner aktívne komunikovať.

V minulosti, keď Pátek šéfoval daňovákom v Bratislave, zas Ladislavovi Bašternákovi tiekli milióny z vratiek DPH. Finančná správa ale odmieta, že by jeho rezignácia súvisela s týmito podozreniami.

Písanie si s Marianom Kočnerom už stálo miesto námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho, nedávno sa musel porúčať aj šéf Justičnej akadémie Ladislav Tichý, ktorý si s kontroverzným podnikateľom tiež smskoval.

Kočner mal mať kontakty na mnohých vplyvných ľudí. V uznesení o jeho obvinení z objednávky vraždy Jána Kuciaka sa okrem viacerých politikov spomína aj meno Dušana Páteka.

 

Dušan Pátek sa stal viceprezidentom Finančnej správy pred tromi rokmi. Podľa našich informácií dal v uplynulých dňoch výpoveď. A to v čase, keď sa objavili informácie, že vyšetrovateľom sa podarilo prelomiť šifrované správy v Kočnerovom mobile.

Pátek pred nástupom na Finančnú správu šéfoval daňovému úradu v Bratislave, ktorý v roku 2012 vyplatil ďalšiemu kontroverznému podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi dvojmilónovú vratku DPH za kšefty s bytmi. Bašternák za to teraz sedí za mrežami. Pre daňové podvody stíhajú aj Kočnera. Svedok v kauze vraždy novinára Peter Tóth k osobe Dušana Páteka včera na svojej stránke napísal.

„Dušan Pátek bol v styku s Marianom Kočnerom a podľa dostupných informácií mu mal dokonca radiť, ako môže, respektíve má pracovníkom Finančnej správy komplikovať výkon daňových kontrol a sťažovať uskutočnenie ich nálezov."

Šéfka Finančnej správy odmieta, že odchod jej viceprezidenta súvisí s týmito podozrivými kontaktmi, tvrdí, že Dušan Pátek opúšťa správu z iných dôvodov.

S Pátekom sa nám skontaktovať nepodarilo. Jeho šéfka tvrdí, že s ním o týchto údajných prepojeniach hovorila, nezistila však nič, čo by ho malo diskreditovať.

Podľa medializovaných informácií si Páteka v súvislosti s vyšetrovaním okolo Mariana Kočnera predvolala NAKA na výsluch. Polícia nám to ale oficiálne nepotvrdila, s tým, že k procesným úkonom sa nevyjadruje.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce