06. 06. 2019 15:18 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Autentické zábery, ako sa vylial potok pri Prievidzi. Za chvíľu boli ulice a domy pod vodou

Starosta vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity a hneď povolal hasičov.

V obci starosta vyhlásil až tretí stupeň povodňovej aktivity.
V obci starosta vyhlásil až tretí stupeň povodňovej aktivity. Foto: TVNOVINY.sk

V obci poriadne ani nepršalo, no časť dediny zostala pod vodou. V Tužine neďaleko Prievidze sa z miestneho potoka stala divoká riava. Za niekoľko minút boli ulice a niektoré domy pod vodou.

Autentické zábery v momente keď sa potok vylial z koryta. V obci len mrholilo a tak takúto spúšť nikto nečakal. "Som nepredpokladal že keď sa pozrieme z okna že to bude až tak zaplavené a zrazu boli zaplavené chodníky, cesty," opísal jeden z obyvateľov.

"Päť minút som bol z domu preč a zrazu prišla veľká voda z doliny," povedal ďalší z ľudí. Práve tam totiž bola prietrž a v obci pádlo len pár kvapiek. "Vyhlásil som tretí stupeň povodňovej aktivity a jednoducho povolal som hasičov," potvrdil starosta Tužiny Miroslav Dzina.

Podľa hasičov sa voda dostala do desiatich domov. Zatopila najmä pivnice. Voda opadla rýchlo, no až vtedy sa ukázalo, čo blesková povodeň narobila. V obci voda poškodila cesty, oporné múry aj mosty. "Odopchávali sme spriečené drevá pod mostami. Ešte čistíme komunikácie od toho blata," dodal hasič z Nitrianskeho Pravna Jaroslav Pös.

Ulice a okolie domov ľudia čistili do večera a dúfali, že už pršať nebude. 

Reportáž pripravil Peter Ziman

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce