07. 06. 2019 19:10 | LEVICE/TV Markíza

Chytili lupičov, čo vykradli banku v Leviciach. Ide zrejme o členov väčšej organizovanej skupiny

Zadržali ich v Maďarsku. Ide o dvoch mladých Srbov.

Chytili lupičov z banky v Leviciach
Chytili lupičov z banky v Leviciach Foto: TV Markíza

Úspešne sa skončilo medzinárodné pátranie slovenských a maďarských policajtov. Neprešiel ani týždeň a dvojicu mužov, ktorí vylúpili Tatra banku v Leviciach, chytili. Cudzincov zadržali v Maďarsku.

Dvaja muži s kuklami na hlave a vyzbrojení pištoľami vošli do Tatra banky na pravé poludnie. Zbraňami mierili na pracovníčky. Jednej priložili pištoľ k hlave a druhú nútili, aby im vydala peniaze z pokladnice. Bála sa o život, a tak im vydala bankovky v rôznych menách za vyše 50-tisíc eur. Stlačila síce signalizačné zariadenie, no lupičom sa podarilo ujsť.

Cez park odišli za silného dažďa k autu, ktoré mali zaparkované pár stoviek metrov od miesta činu. Vyšetrovania lúpeže sa ujali nitrianski kriminalisti.

 

Požiadali o pomoc kolegov z Košíc, kde sa pred mesiacom stala podobná lúpež a zrejme tam lúpili tí istí muži. Medzinárodné pátranie onedlho sa ukázalo, že lupiči ušli z Levíc do Maďarska.

Netrvalo dlho a našli aj páchateľov. Sú to dvaja mladí Srbi. Zadržala ich jednotka maďarského Protiteroristického centra a Csongrádskeho krajského policajného riaditeľstva v Szegede.

Maďarskí aj slovenskí policajti okolnosti lúpeže naďalej preverujú a zdá sa, že ich čaká ešte veľa práce.

Obvinení Srbi sú totiž podozriví z toho, že sú členmi väčšej organizovanej skupiny a majú na svedomí celú sériu podobných lúpeží vo viacerých európskych krajinách.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce