10. 06. 2019 10:00 | BRATISLAVA/ TASR

TV Markíza prinesie naživo inauguráciu prezidentky Zuzany Čaputovej

Sledujte spolu s nami slávnostný akt už 15. júna o 11.00 h.

TV Markíza prinesie naživo inauguráciu prezidentky Zuzany Čaputovej
TV Markíza prinesie naživo inauguráciu prezidentky Zuzany Čaputovej

Prvýkrát v histórii Slovenska prichádza do funkcie prezidenta žena a diváci televízie Markíza budú pri tom. V sobotu, 15. júna 2019, so začiatkom o 11:00 odštartuje na obrazovkách najsledovanejšej slovenskej televízie priamy prenos slávnostnej inaugurácie doposiaľ najmladšej hlavy štátu - Zuzany Čaputovej.

Mimoriadnou dva a pol hodinovou reláciou s názvom Inaugurácia prezidentky bude sprevádzať Zlatica Švajdová Puškárová. "Diváci sa môžu tešiť na skutočne bohatý program, celé dianie od zloženia prezidentského sľubu, cez prehliadku čestnej stráže, až po prechod prezidentky bratislavským Starým Mestom, budú v našom štúdiu komentovať naslovovzatí odborníci - expert na etiketu Ladislav Špaček, znalkyňa protokolu Katarína Diková Strýčková a sociológ agentúry Focus Martin Slosiarik," priblížil riaditeľ spravodajstva a publicistiky TV Markíza Henrich Krejča.

Relácia divákom sprostredkuje aj ďalšie zaujímavé fázy tejto slávnostnej udalosti, ako napríklad príchod hostí do dejiska slávnostnej ceremónie v bratislavskej Redute.

Miesto diania budú podrobne monitorovať aj štáby spravodajstva, so živými vstupmi sa v relácii prihlásia moderátor Viktor Vincze a redaktorka Martina Töröková. Súhrn toho najzaujímavejšieho si diváci budú môcť pozrieť aj vo večerných Televíznych novinách a priebežne tiež na spravodajskom portáli TVnoviny.sk

 

Program inaugurácie prezidentky Slovenskej republiky:

11.25 h - Odchod prezidenta Andreja Kisku z Prezidentského paláca

11.45 h - Slávnostná schôdza Národnej rady pri príležitosti zloženia sľubu prezidentky Slovenskej republiky v budove Slovenskej filharmónie

12.40 h Prehliadka Ozbrojených síl Slovenskej republiky
- následne: Peší presun do Katedrály sv. Martina

13.30 h - Ekumenická bohoslužba Te Deum v Katedrále sv. Martina

14.30 h - Prevzatie Prezidentského paláca

15.00 h - Slávnostný obed podávaný prezidentkou Slovenskej republiky

17.00 h - Kladenie vencov pri pamätníku Brána slobody v Devíne

17.30 h - Položenie kytice k hrobu prezidenta Michala Kováča na Ondrejskom cintoríne

20.00 h - Slávnostná recepcia v Slovenskej filharmónii

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce