11. 06. 2019 10:26 , článok bol aktualizovaný 11. 06. 2019 17:30 | DUBNICA NAD VÁHOM/tvnoviny.sk

Dubničan, na ktorého zaútočil baran: Policajti na mňa pozerali, ako keby som padol z mesiaca

Video sa šíri na sociálnej sieti.

Baran, ktorý napadol muža.
Baran, ktorý napadol muža. Foto: TV Markíza

Útok barana, za bieleho dňa v meste, zachytila kamera. V Dubnici nad Váhom zozadu napadol muža. Bizarnú situáciu riešia už kompetentné úrady. Chovateľ tvrdí, že to nie je jeho zviera.

"Baran ma ešte nenabral. Keď som to bol nahlásiť u policajtov v rámci trestného oznámenia, tak isto aj u lekára, tak sa na mňa dívali, ako keby som padol z mesiaca," tvrdí Roman Vršanský - napadnutý muž.

Muž sa pohyboval pred garážou, a vtom zbadal zviera. "Robil som si práce okolo domu. Zbadal som barana, ktorý tu pobehuje a už viac krát na nás zaútočil. Na syna aj na mňa. A keď som vyšiel z domu, nevidel som barana, išiel som ho hľadať a dostal som ranu odzadu," uviedol napadnutý muž.

Chovateľ zvierat, ktorý býva na rovnakej ulici tvrdí, že baran síce bol u neho, no nie je jeho majiteľom.

„Tak, on vonku pôvodne bol. On sa skôr dostal do vnútra, zase von a tak," uviedol chovateľ Jaroslav Slávik a dodal: „Ja mám dve ovce, jedného barana. Nepotrebujem k dvom ovciam dvoch baranov."

Dlhoročný odborník opisuje správanie zvieraťa ako bežné a normálne. Baran si podľa neho iba bránil svoje teritórium. Chovateľ sľúbil, že barana už zavrie tak, aby sa mu nič nestalo.

Muž síce po útoku cíti bolesť v chrbtici, incident sa však našťastie zaobišiel bez vážnych zranení. Horšie by to asi dopadlo, ak by zaútočil na deti, ktoré sa tam tiež pohybujú.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce