11. 06. 2019 12:12 | BRATISLAVA/zg

Zuzana Čaputová bude mať na inaugurácii šaty od známeho návrhára

Z jeho dielne bude aj večerná róba a šaty pre prvú zahraničnú návštevu.

Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová. Foto: Profimedia.sk
Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič v televíznej debate deň po 1. kole volieb. (17. marca 2018)
Zuzana Čaputová počas volebnej noci po 1. kole prezidentských volieb. (16. marca 2019)
Zuzana Čaputová v relácii TV Markíza Na telo s Michalom Kovačisom

Už len pár dní delí Zuzanu Čaputovú od významnej životnej zmeny. Od sobotného (15. 6.) pravého poludnia bude najvyšším ústavným činiteľom.

Po prvýkrát tak bude v Prezidentskom paláci sedieť žena, ktorú do funkcie zvolili v priamej voľbe občania našej krajiny.

A keďže je to dáma, všetci očakávajú, čo si na tento slávnostný akt oblečie. Počas kampane, volieb i vo víťaznú noc sme Zuzanu Čaputovú videli v rôznych farbách šiat. Väčšinou od slovenských módnych tvorcov, s ktorými spolupracuje napr. Danou Kleinert.

Dana Kleinert a budúca prezidentka Zuzana Čaputová.
Dana Kleinert a budúca prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: archív Dana Kleinert
 

Martina Goffová z tímu budúcej prezidentky nám však prezradila, že inauguračné šaty a večernú róbu pripravuje módny návrhár Boris Hanečka, ale ich farba bude až do slávnostného aktu tajomstvom. "Záujmom pani prezidentky je podporovať domácu tvorbu, ukázať šikovnosť slovenských návrhárov a návrhárok, a priblížiť ju nielen slovenským občanom, ale aj v zahraničí," konštatovala.

TIP: Odborník na etiketu: Prezidentka má nosiť nohavice minimálne

Podľa slov Hanečku, pripraviť dvojo šiat - inauguračné a večernú róbu - pre tento slávnostný deň bolo náročné. "Musel som v nich skĺbiť viacero vecí, ktoré vyžaduje protokol. Samozrejme nemohol som zabudnúť na to, že bude teplo a šaty by mali byť priedušné a nemali by sa krčiť," opísal výber.

Potvrdil nám, že pre budúcu prezidentku pripravuje aj róbu, ktorú si zoberie na prvú zahraničnú návštevu. Podľa zaužívanej tradície bude v Česku, podľa našich informácií to bude vo štvrtok 20. júna.

Odchádzajúca prvá dáma Martina Kisková bude mať oblečené šaty od návrhárky Jany Kuzmovej a o styling sa postará stylistka Barbora Yurkovič, ktoré na spoluprácu oslovil Slovak Fashion Council. Cieľom je prezentovať slovenských dizajnérov a tvorcov.

Sledujte inauguráciu prezidentky Zuzany Čaputovej 15. júna od 11.00 h na oTV Markíza a na spravodajskom portáli TVnoviny.sk.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce