11. 06. 2019 13:14 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Judita po vražde kamaráta Tomáša (†16) prehovorila, jej otec našiel druhý nôž

Tragédia otriasla žilinským sídliskom v polovici mája.

Obvinená po rozhodnutí súdu.
Obvinená po rozhodnutí súdu. Foto: TV Markíza

Gymnazista Tomáš (†16) zomrel po mnohých bodnutiach v byte na žilinskom sídlisku v polovici mája. Z vraždy obvinili rovnako starú Juditu, ktorá je vo väzbe.

Policajti po obhliadke zaistili stopy a v Juditinej detskej izbe našli kuchynský nôž od krvi, ktorá patrila obom gymnazistom. Podľa webu nastope.sk ho policajti našli v komode pod šálom a tenisovou raketou.

Prvotné informácie hovorili že mladých, len 16-ročných študentov, mal napadnúť odpočtár energie. Po tom ale Juditu obvinili z vraždy. Dievča dlho mlčalo, no vyšetrovateľom nakoniec predsa len niečo povedala. Píše cas.sk.

„To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem, ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát a je mi to všetko neskutočne ľúto,“ povedala.

Pred sudcom povedala to, že s Tomášom boli veľmi dobrí priatelia a dlho sa poznali. "Neviem si vysvetliť, čo sa stalo, ale je mi to strašne ľúto. Nemám skúsenosti s alkoholom, nepijem alkohol a nemám skúsenosti ani s drogami,“ dodala vtedy Judita.

Ďalšou informáciou v prípade je, že pri upratovaní bielej drevenej komody našiel otec dievčaťa šesť dní po útoku, podľa portálu nastope.sk, ďalší nôž. Ten ale nebol kriminalistami zabezpečený ako dôkaz pri prvotnej obhliadke miesta činu.

Túto skutočnosť však Juditin advokát Rastislav Otruba považuje za zásadný zvrat, ktorý môže zmeniť smerovanie celého vyšetrovania.

V stredu bude súd rozhodovať o Juditinej sťažnosti o vzatí do väzby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce