13. 06. 2019 09:04 , článok bol aktualizovaný 13. 06. 2019 17:20 | TLMAČE/tvnoviny.sk

V Tlmačoch vypadlo z 3. poschodia dievčatko. Nešťastie, podľa susedov, viselo vo vzduchu dlhšie

Pád dievčatka údajne stlmila šnúra na bielizeň. Po páde do trávy bolo pri vedomí a komunikovalo.

Okno, z ktorého vypadlo dievčatko.
Okno, z ktorého vypadlo dievčatko. Foto: TV Markíza

Bol to desivý pohľad. Trojročné dievčatko vypadlo z otvoreného okna na treťom poschodí. Nešťastie sa stalo na sídlisku v Tlmačoch. Paradoxné je, že v čase nešťastia bola doma matka dieťaťa aj ďalší dospelí.

Malá Romanka sa podvečer zrejme hrala pri otvorenom okne. Zrazu začala padať z osemmetrovej výšky do vysokej trávy pod činžiakom.

„Počula som strašný buchot a potom sme sa išli pozrieť, čo sa stalo a dievčatko už ležalo na zemi. Celá som sa triasla, až som plakala, lebo mi tej malej bolo ľúto," opísala chvíle hrôzy obyvateľka činžiaku.

Pád dievčatka údajne stlmila šnúra na bielizeň. Po páde do trávy bolo pri vedomí a komunikovalo.

Svedkovia na mieste nehody váhali, či sa majú dievčatka dotýkať, báli sa totiž, že jej môžu ublížiť. Záchranári dievčatko na mieste ošetrili a vrtuľník ho potom previezol do nemocnice.

Matka malej Romanky žije v prenajatom byte aj s druhým dieťaťom a sestrou. Podľa susedov bolo len otázkou času, kedy sa stane takéto nešťastie. Matka vraj na deti pozor veľmi nedávala. Polícia teraz preveruje podozrenie z ublíženia na zdraví.

Čo sa presne stalo, sme sa chceli opýtať priamo matky a jej príbuzných. Napriek tomu, že boli doma, odmietli s nami komunikovať.

Dievčatko leží v banskobystrickej nemocnici a podľa lekárov malo obrovské šťastie. Je z najhoršieho vonku a jeho zdravotný stav je stabilizovaný.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce