14. 06. 2019 19:43 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Dvaja tínedžeri z Prievidze mali sexuálne zneužiť dve iba 12-ročné dievčatá

Rodičia obvinených neveria tomu, z čoho chlapcov vinia.

Dvaja 15 a 16 roční chlapci skončili v putách a vyskúšali si aj pobyt v policajnej cele.
Dvaja 15 a 16 roční chlapci skončili v putách a vyskúšali si aj pobyt v policajnej cele. Foto: TV Markíza

Vinia ich zo sexuálneho zneužívania a znásilnenia. Dvaja mladíci podľa obžaloby zneužili dve iba 12-ročné dievčatá. V piatok sa rozhodovalo, či budú stíhaní väzobne.

Takto si to asi nepredstavovali. Dvaja 15 a 16 roční chlapci skončili v putách a vyskúšali si aj pobyt v policajnej cele.

Prokurátor okresnej prokuratúry Prievidza podal návrh na vzatie obvinených mladistvých do väzby z dôvodu obavy, že budú pôsobiť na svedkov a budú pokračovať v trestnej činnosti.

Mladíci sa vraj s dievčatami stretli v jednom z bytov na sídlisku v Prievidzi. Podľa informácii, ktoré sa podarilo zistiť TV Markíza, dievčatá pili aj alkohol.

Potom sa vraj doma priznali, čo sa stalo. Rodičia obvinených na kameru hovoriť nechceli. Mimo nej nám ale povedali, že neveria tomu, z čoho chlapcov vinia. Vraj dievčatá sa s nimi stretnúť chceli a ak k niečomu došlo, bolo to dobrovoľné. Faktom ale je, že mali iba 12 rokov a to je trestné.

Mladíci (15 a 16) by už mali vedieť, čo je správne a čo nie. Ak sa potvrdí, z čoho ich vinia, dôvodov prečo to urobili, môže byť podľa lekárky viac.

Väčšinou vraj ide o jedincov s poruchami osobnosti, slabším intelektom a často bývajú pod vplyvom alkoholu alebo inej psychoaktívnej látky. Pravdepodobne nemajú na to, aby si nadviazali vzťah s rovesníčkami. Alebo je za tým mladícka nerozvážnosť.

Sudca nakoniec rozhodol, že obvinení chlapci budú stíhaní na slobode. Zároveň im uložil zákaz priblížiť sa k poškodeným na vzdialenosť menšiu ako 5 metrov a zákaz kontaktovať sa s poškodenými v akejkoľvek forme.

Proti rozhodnutiu o väzbe podal prokurátor sťažnosť a o nej bude rozhodovať krajský súd v Trenčíne.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce