14. 06. 2019 21:25 | BRATISLAVA/TASR

Do Kiskovej strany vstupuje bývalá europoslankyňa Žitňanská

Rozhodla sa zostať v politike, aby sa pokúsila systémovo zmeniť prístup štátu k ľuďom so zdravotným postihnutím a k ich rodinám.

Na snímke europoslankyňa Jana Žitňanská (vľavo) počas prijatia prezidentom SR Andrejom Kiskom.
Na snímke europoslankyňa Jana Žitňanská (vľavo) počas prijatia prezidentom SR Andrejom Kiskom. Foto: TASR

Jana Žitňanská vstupuje do strany, ktorú zakladá dosluhujúci prezident SR Andrej Kiska. Informovala o tom na sociálnej sieti. Kiska má svoju stranu predstaviť na pondelkovej tlačovej konferencii.

Pre spoluprácu s Kiskovou stranou sa rozhodla pre to, že sa dlhodobo venuje problematike osôb so zdravotným postihnutím a vidí priestor pre pokračovanie. "Keď som rozmýšľala, ako pokračovať po ukončení môjho mandátu europoslankyne, zvažovala som, či ešte zostať v politike, alebo sa vydať inou cestou, kde by som mohla čo najlepšie a najúčinnejšie pomáhať práve tejto skupine ľudí," napísala Žitňanská.

Dodáva, že sa rozhodla zostať v politike, kde sa chce pokúsiť systémovo zmeniť prístup štátu k ľuďom so zdravotným postihnutím a k ich rodinám. "A keďže vnímam Andreja Kisku aj cez neziskovú organizáciu Dobrý anjel ako človeka, ktorému záleží na tých najzraniteľnejších, prijala som jeho ponuku na spoluprácu," uviedla Žitňanská.

Žitňanská pôsobila posledných päť rokov v Európskom parlamente ako poslankyňa. Spoluzakladala neparlamentnú stranu NOVA, ešte predtým bola poslankyňou Národnej rady SR za KDH.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce