16. 06. 2019 15:32 , článok bol aktualizovaný 16. 06. 2019 19:24 | PARTIZÁNSKA ĽUPČA/TV Markíza

Manželský pár z Liptova tragicky zahynul pri zrážke s autom, ktoré prešlo do protismeru

Z ich motorky zostal iba šrot.

Z motorky zostal iba šrot.
Z motorky zostal iba šrot. Foto: TV Markíza

Zajtra by mal motorkár z Liptova 53 rokov, s manželkou sa radovali z novej motorky. No radosť netrvala dlho. V nedeľu na poludnie sa cestou domov zrazili s osobným autom a obaja naposledy vydýchli.

Ako prví boli na mieste nehody pri obci Ľubeľa krátko po 12-tej hasiči z Liptovského Mikuláša. Zrážku pravdepodobne zapríčinil vodič osobného auta. Polícia uviedla, že na základe predbežných informácií mal vodič Škody Octavia prejsť do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotiidúcim motocyklom Honda.

Vodič (29) auta nenafúkal, zrejme v neprimeranej rýchlosti nezvládol zle prehľadnú pravotočivú zákrutu a vynieslo ho do protismeru. Stopy po brzdení na asfalte vidno nebolo a auto pri čelnej zrážke motorku poriadne zdemolovalo.

Motocyklista aj jeho spolujazdkyňa na mieste zraneniam podľahli .

Hasiči ale o spolujazdkyni najskôr nevedeli. Po náraze ju odhodilo desiatky metrov do vysokej trávy v priekope. Vodič auta zranený nebol, jeho spolujazdkyňa sa zranila ľahko.

Počas dokumentovania dopravnej nehody bola vedľajšia cesta medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom viac ako tri hodiny úplne uzavretá.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce