17. 06. 2019 19:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Jeden sudca, dva rôzne rozsudky: Rodina nebohého už neverí, že niekedy niekoho potrestajú

Na možné pochybenie lekárov upozorňuje už sedem rokov dcéra nebohého záchranára.

Zo smrti záchranára viní rodina lekárov
Zo smrti záchranára viní rodina lekárov Foto: TV Markíza

Dve rozhodnutia toho istého sudcu, ale každý s iným záverom. Lekárov z Kramárov, ktorých prokurátor vinil z usmrtenia zdravotníckeho záchranára, tentoraz spod obžaloby oslobodil.

Pôvodne im pritom dal podmienku. Rodina nebohého už neverí, že za smrť ich blízkeho niekedy niekoho potrestajú.

Lekárov 1. Internej kliniky na Kramároch vinili z usmrtenia zdravotníckeho záchranára Vladimíra Kostolanského. Podľa pôvodného rozhodnutia sudcu dostali podmienku. Odsúdil ich trestným rozkazom. Oni ale voči nemu podali odpor, a preto sa všetci zainteresovaní stretli na súdnych pojednávaniach.

Do nemocnice ho totiž prijali s teplotami a bolesťami kĺbov. Zistili, že zápal sa mu šíri zo zubov. Chceli mu ich odstrániť, on ale trval na tom, že pôjde k svojmu zubárovi.

 

Teploty vraj klesli a ustúpili aj bolesti. Prepúšťali ho s odporúčaniami. O tom, že pôjde domov, rozhodlo konzílium.

Nebohý záchranár mal oslabenú imunitu a cirhózu pečene. Ešte predtým, ako ho prepustili, ho ale poslali na vyšetrenie na zápal v tele. Zaznamenali opäť vysoké hodnoty, ale tento záver v prepúšťacej správe nie je. K výsledkom sa dostala záchranárova dcéra až po rokoch.

Lekári od začiatku tvrdia, že sú nevinní. Sudca ich spod obžaloby oslobodil.

Na možné pochybenie lekárov upozorňuje už sedem rokov dcéra nebohého záchranára. Sama je zdravotníčka. S rozhodnutím súdu spokojná nie je.

Rozsudok ešte nie je právoplatný, prokurátor sa totiž voči nemu odvolal. Znamená to, že o dvoch lekároch z Kramárov bude rozhodovať krajský súd.


VIAC Z Domáce