20. 06. 2019 17:15 | REVÚCA/TV Markíza

Vlastným telom zablokoval dopravu. Zúfalý pán pri Revúcej sa roky nevie domôcť opravy cesty

Rozbíjajú sa na nej autobusy, problém prejsť maju aj sanitky s pacientmi.

Pán Vladimír v rukách polície.
Pán Vladimír v rukách polície. Foto: TVNOVINY.sk

Vlastným telom zablokoval dopravu. Vladimír Darmo z malej obce Sása je zúfalý - roky už vypisuje sťažnosti, či otázky a žiadosti na rôzne úrady. Cesta, ktorú už tridsať rokov neopravovali, nikoho nezaujíma. Preto sa rozhodol pre svojrázny protest.

Vladimír Darmo z obce Sása protest vopred ohlásil na úradoch. Keďže si rozbitú cestu podľa neho nikto nevšíma, chcel na ňu upozorniť takto. "Poslali sme petíciu na VÚC do Banskej Bystrice ohľadom rekonštrukcie cesty, ktorá nám bola prisľúbená, sľubovana už dlhé roky a nedostali sme ani odpoveď," povedal Vladimír Darmo.

Rozbíjajú sa na nej autobusy, problém prejsť maju aj sanitky s pacientmi. Takto podľa mnohých vyzerá cesta v revúckom okrese. Rozhorčeného dôchodcu na to, že nesmie blokovať autobus ani počas protestu, upozorňovali viacerí policajti už pred blokáciou.

Cesta patrí pod správu samosprávneho kraja. Do zoznamu tých, ktoré opravy potrebujú, zaradili aj túto cestu. "To, ktorá cesta bude zrekonštruovaná, sa zistí až po analýzach, ktoré práve prebiehajú," povedala hovorkyňa Banskobystrického kraja.

"Pokial dnešok nepomôže, ideme ďalej, pôjdeme za pánom Pellegrinim na Úrad vlády s petíciou s tým, aby pozastavil dotáciu pre VÚC, lebo to sú nedobre vynaložené peniaze," dodal zadržaný dôchodca.

Tému spracovala Martina Kašiarová

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce