Live
Sledujte NAŽIVO: SaS vyjadruje svoj postoj k aktuálnej schôdzi parlamentu
Sledujte tu
20. 06. 2019 17:12 | ŽILINA/TV Markíza

Chaos na cudzineckej polícii v Žiline: Muž si spravil vlastný zoznam s falošným logom polície

Pre ľudí je neúnosné čakať na vybavenie pred cudzineckou políciou na parkovisku v Žiline tri dni.

Ľudia na cudzineckej polícii.
Ľudia na cudzineckej polícii. Foto: TVNOVINY.sk

Čakajú a prespávajú na parkovisku aj tri dni a aj tak nič nevybavia. Na cudzineckej polícií v Žiline sú už ľudia zúfalí. Svoje záležitosti vybavujú aktuálne aj viac ako dva týždne. Jeden s cudzincov tam začal robiť vlastný zoznam s falošným logom polície, kde sa majú ľudia zapísať. Nepomáha veľmi ani elektronický systém.

Pre ľudí je neúnosné čakať na vybavenie pred cudzineckou políciou na parkovisku v Žiline tri dni. Jeden muž zo zahraničia sa rozhodol že začne objednávanie organizovať on sám. Na nástenku vyvesil aj postup, v ruskom, anglickom a bosnianskom  jazyku, ako a kde sa majú noví ľudia zapísať. No situácia sa ešte zhoršila.            

Mnohí ľudia tam sedia sa snažia svoje dokumenty vybaviť už dva týždne.

Pán František sa odmietol zapísať do vymysleného zoznamu. Policajti im kázali fyzicky čakať na poradie. Postup visel niekoľko dní na oficiálnej chodbovej nástenke a do zvláštneho zoznamu sa zapisovali ľudia. Policajti to vraj registrovali no hovorili ľuďom nech sa sami dohodnú. Až niekto z čakajúcich ľudí sa sťažoval a s riaditeľkou cudzineckej polície postup z nástenky strhol a knihu odniesol.

Na Slovensku sa postupne zavádza elektronický systém objednávania. Podľa ministerky vnútra má eliminovať takúto nekalú činnosť, ktorá sa na oddeleniach cudzineckej polície vytvára.

Viac zisťovala reportérka Zuzana Gadušová

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce