22. 06. 2019 11:39 | BRATISLAVA/TASR

Ďalšie dve tragické nehody na západe Slovenska: Dvaja mŕtvi aj viacerí zranení

Nehody sa stali v Bratislave a pri Senici.

Tragická nehoda pri Štefanove.
Tragická nehoda pri Štefanove. Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny vážnej dopravnej nehody, ku ktorej došlo v sobotu krátko pred 6.00 h pri obci Štefanov v okrese Senica. Vodič vo veku 22 rokov išiel na vozidle Dacia Duster smerom na Štefanov, kde prešiel z nezistených príčin do protismeru a tam došlo k zrážke s autom značky Toyota. Pri nehode došlo k zakliesneniu oboch vodičov. Šofér Toyoty (64) s ťažkým zraneniam na mieste nehody podľahol.

 "Druhého vodiča previezli leteckí záchranári do bratislavskej nemocnice. Za účelom objasnenia presnej príčiny nehody bol na miesto privolaný aj znalec z odboru cestná doprava. Cesta je zo Senice na obec Štefanov stále uzavretá," uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

V Bratislave nehodu neprežil jeden človek, ostatní sa zranili

Polícia vyšetruje príčinu piatkovej (21. 6.) večernej dopravnej nehody na križovatke ulíc Uzbecká a Kazanská v Bratislave. Vyžiadala si jeden ľudský život a viacero zranení. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

 Podľa doterajších informácií prechádzalo Uzbeckou ulicou vozidlo Renault Clio, ktoré viedol 26-ročný vodič. Pri ľavom odbočení na Kazanskú ulicu však napriek červenej svetelnej signalizácii vošiel do križovatky, kde sa zrazil s Volkswagenom Touran, ktoré v tom čase prechádzalo po Kazanskej ulici v smere na Dvojkrížnu.

V dôsledku nárazu vrazil Renault Clio do svetelnej signalizácie, pričom z neho vymrštilo 24-ročného spolujazdca. "Spolujazdec utrpel pri nehode zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol," poznamenala Slamková. Vodiča previezli do nemocnice s ľahkými zraneniami, dychová skúška požitie alkoholických nápojov nepreukázala.

Druhé vozidlo prešlo po náraze cez chodník na trávnatú plochu, kde vrazilo do 70-ročného chodca. "Toho s ťažkými zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc," doplnila Slamková. Zranenia utrpel aj vodič druhého auta, jednorazovo ho ošetrili v nemocnici. Nariadený bol tiež odber krvi na zistenie požitia alkoholu.

"Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania," dodala Slamková.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce