24. 06. 2019 09:42 , článok bol aktualizovaný 24. 06. 2019 10:42 | LUČENEC/mm

Nehoda, pri ktorej zomrel otec so synom: Stali sa obeťou opitého vodiča na Porsche Cayenne

Podnikateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Hasiči na mieste nehody.
Hasiči na mieste nehody. Foto: HaZZ

V piatok podvečer došlo k tragickej nehode v Lučenci, pri ktorej zahynul otec so synom. Na Gemerskej ceste sa zrazili totiž dve autá - Porsche Cayanne a Octavia Combi. Vyšetrovanie však odhalilo šokujúce informácie.

Porsche Cayanne podľa informácií denníka Nový Čas šoféroval známy podnikateľ Ján M. (64), ktorý nezvládol riadenie a vletel do protismeru, rovno do Octavie Combi. V nej sedel otec Tibor s priateľkou a jeho syn.

„Vodič Porsche Cayenne z doposiaľ nezistených príčin v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s Octaviou," informovala hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová.

Otec (†61) so synom (†37) zrážku neprežili, Martinu (36) museli transportovať s vážnymi zraneniami do nemocnice.

Vodič Porsche Cayanne a jeho spolujazdec vyviazli len s ľahkými zraneniami. Navyše sa krátko po nehode pobili.

„Vyšetrovateľ obvinil vodiča Porsche Cayenne (64), ktorému bolo dychovou skúškou zistené 2,5 promile alkoholu v krvi zo zločinu usmrtenia a spracoval návrh na vzatie do väzby," uviedla hovorkyňa s tým, že teraz mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Kto je Ján M.?

Ide o známeho podnikateľa z Lučenca. V mladosti sa venoval kulturistike, bol obávaným návštevníkom diskoték.

Medzi jeho okruh známych patrili majetnejší Rómovia, s ktorými "podnikal". Tam zrejme získal kapitál na ďalšie podnikateľské aktivity, ktoré rozbeho v 90. rokoch. V minulosti bol trestne stíhaný.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce