24. 06. 2019 10:36 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kočner súdu nevysvetlil, prečo stiahol žiadosť o prepustenie z väzby

O obžalovanom podnikateľovi mal Špecializovaný trestný súd rozhodovať v utorok (25.6.2019).

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Obžalovaný Marian Kočner najskôr podal žiadosť o prepustenie z väzby. Za múrmi leopoldovskej väznice je pre obžalobu z falšovania miliónových televíznych zmeniek. Špecializovaný trestný súd mal o jeho žiadosti rozhodovať v utorok (25.6.2019).

Koncom minulého týždňa ale jeho advokát Marek Para potvrdil, že žiadosť vzal späť. Súd vtedy o tomto kroku eše nevedel. Jeho žiadosť o späťvzatie dostali len pred chvíľou.

"Obžalovaný M.K. prostredníctvom svojho obhajcu Mgr. Paru zobral dňa 24.6.2019 o 10.05 hod. späť svoju žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Senát Špecializovaného trestného súdu z tohto dôvodu zrušil neverejné zasadnutie, ktoré sa malo konať 25.júna 2019," potvrdila pre TV Markíza Zuzana Zvalová zo Špecializovaného trestného súdu.

Dôvody späťvzatia žiadosti o prepustenie z väzby ale neuviedli. V tejto súvislosti sme oslovili aj jeho obhajcu Marek Paru. Zatiaľ ale na otázky nereagoval.

"Úrad špeciálnej prokuratúry doposiaľ neobdržal žiadosť o späťvzatie," povedala pre TV Markíza Jana Tökölyová z Úradu špeciálnej prokuratúry.

Pojednávanie v prípade zmeniek sa začne koncom júla.

Pozrite si reportáž o Marianovi Kočnerovi, ktorú vo štvrtok (20.6.2019) pripravila do Televíznych novín Zuzana Ferenčáková. Už vtedy obhajca Marek Para avizoval, že im s termínom ropzhodovania o väzbe kolidovali termíny s inými konaniami.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce