25. 06. 2019 10:24 , článok bol aktualizovaný 25. 06. 2019 10:45 | BRATISLAVA/mm

Súd definitívne rozhodol o Filipovi Rybaničovi, ktorý sa pozrel na účty Kaliňáka a Počiatka

Mal v nich nájsť podozrivé prevody.

Filip Rybanič.
Filip Rybanič. Foto: TASR

Krajský súd rozhodol o Filipovi Rybaničovi, ktorý sa pozrel na účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka. Podľa verdiktu dostal trojročnú podmienku s jednoročným odkladom a skúšobnou lehotou. Nemusí sa ani vtedajšiemu ministrovi vnútra ospravedlniť, musí však napísať 30-stranovú esej na tému bankové tajomstvo.

 

Senát KS čo sa týka trestu tak úplne nepotvrdil minuloročný rozsudok Okresného súdu  Bratislava V, ktorý asistenta uznal vinným zo zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Vtedy mú súd udelil trojročnú podmienku s päťročným odkladom. Navyše sa mal verejne ospravedlniť exministrovi vnútra a nemal päť rokov pracovať v inštitúciách, kde sa oboznamuje s bankovým tajomstvom.

Kauza Rybanič

Rybaniča zadržala Národná kriminálna agentúra v júni 2016. Ako zamestnanec Tatrabanky si mal pozrieť účty vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka, bývalého ministra dopravy Jána Počiatka a podnikateľov Ladislava Bašternáka a Mariána Kočnera. Mal v nich nájsť podozrivé prevody.

Údaje z účtu exministra Kaliňáka sa neskôr objavili v niektorých médiách. Rybanič sa k činu na polícii priznal, ale pre médiá neskôr uviedol, že to bolo pod nátlakom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce