25. 06. 2019 19:39 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Pracujú celý deň vonku v horúčavách: Takto zvládajú extrémne teploty

Smutná správa prišla tento mesiac so susedného Rakúska. Na stavbe skolaboval 53-ročný robotník zo Slovenska.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Robotníci na stavbách by v týchto dňoch vedeli rozprávať o tom, čo sú horúčavy. Pitný režim a mimoriadne prestávky sú pre nich veľmi dôležité. Aj keď ich vedúci hovoria, že všetko dodržiavajú, len pred týždňom skolaboval na stavbe otec piatich detí. Tie ho žiaľ už nikdy neuvidia.

Rok čo rok nás tešia, no i trápia horúčavy. Najhoršie sú na tom tí, čo pracujú vonku. "Vonku je to určite horšie ako vo vnútri, lebo tam majú klímu ale vonku to je celkom iné," hovoril jeden z robotníkov.

Základom je hlavne pitný režim, o ktorý sa musí postarať zamestnávateľ. Na utorok a stredu vydali výstrahy prvého stupňa pred teplotami v piatich okresoch.

Dôležité je aj oblečenie. "Pri práci vo vysokých teplotách môže byť práca hore bez riziková, môže dôjsť k rozsiahlym popáleninám a teda k poškodeniu zdravia," reagoval hlavný inšpektor práce v Nitre Róbert Bulla.

Viacerí si myslia, že reflexná vesta je vždy povinná, no nie je to tak. Či už s vestou alebo bez, prácu v horúčave by nemal podceniť žiadny vedúci. 

Smutná správa prišla tento mesiac so susedného Rakúska. Na stavbe skolaboval 53-ročný robotník zo Slovenska. Otca piatich detí síce previezol do nemocnice vrtuľník, no napokon svoj boj o život prehral.

Pozrite si reportáž Mareka Šilhavíka

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce